Jak wybrać przetwornicę samochodową?

Przetwornica napięcia jest potrzebna każdej osobie wybierającej się na wakacje po Polskich czy zagranicznych miastach. Działa bardzo prosto, a mianowicie z gniazda zapalniczki albo akumulatora pozwala zasilać lodówkę turystyczną, laptopa i inny sprzęt. Przetwornica jest bardzo przydatna, ale jaki model najlepiej wybrać?

Przetwornica samochodowa 2000W elektroniczna

Zacznijmy od tego, że przetwornica to urządzenie używane do ładowania sprzętu elektronicznego albo turystycznego. Podłącza się ją do gniazdka zapalniczki albo do akumulatora i napięcie prądu stałego na poziomie 12V, albo 24V, kiedy mowa o samochodach ciężarowych zmienia się na napięcie prądu zmiennego 230 V, czyli takie samo, jakie występuje w gniazdku elektrycznym w domu czy mieszkaniu.

Przetwornica samochodowa 2000W elektroniczna IPS generuje na wyjściu sinusoidę modyfikowaną. Oznacza to napięcie przemienne wykazujące przebieg prostokątny. To doskonały sposób, aby zasilać urządzenia elektroniczne oraz elektryczne. Mowa o żarówkach, grzałkach, zasilaczach do sprzętu elektronicznego czy sprzęcie o charakterze audio-video. Z taką przetwornicą naładujesz laptopa, pooglądasz telewizor czy załadujesz telefon. W tym miejscu warto podkreślić, że wymienia się szereg urządzeń mających transformatory albo silniki indukcyjne, których nie można podłączać do przetwornicy elektronicznej. Mowa o elektronarzędziach, świetlówkach wyposażonych w stateczniki elektromagnetyczne, pompy i inne. Jeśli sprzęt zostanie nieumyślnie podłączony, dojdzie do uszkodzenia.

Przetwornica samochodowa 2000W sinusoidalna

Drugą propozycją przetwornicy jest model sinusoidalny, który generuje napięcie przemienne o przebiegu sinusoidalnym, gdzie napięcie jest takie samo, jak w domowej instalacji elektrycznej. Przetwornice doskonale nadają się do zasilania urządzeń ze wbudowanymi silnikami elektrycznymi oraz transformatorami. Można wymienić na przykład pompy, sprzęt AGD oraz elektronarzędzia. To doskonały sposób do zasilania lodówki turystycznej bądź klimatyzatora, który jest szczególnie potrzebny latem oraz ekspresu do kawy (wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez aromatycznej małej czarnej, stąd ekspres stanowi niezbędne wyposażenie na wakacjach).

Aby wybrać właściwą przetwornicę, wystarczy wiedzieć, do jakich zadań będzie wykorzystywana.