Małe rasy psów

Nie chcesz, aby Twój pies mógł na zawsze pozostać słodkim szczeniaczkiem? Cóż, wszystkie psy muszą dorosnąć – ale te kły z pewnością pozostaną na zawsze w rozmiarze szczenięcia . Zebraliśmy niektóre z najbardziej przyjaznych i malutkich ras zabawkowych psów (nie mylić z zabawkami dla psów ) – małe rasy psów, które zwykle ważą od 7 do 35 funtów.

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub po prostu nie masz zbyt dużo miejsca dla dużego zwierzaka, te małe psy mogą być dla Ciebie idealne. To, czego brakuje tym szczeniętom, więcej niż nadrabiają lojalnością, zabawą i mnóstwem przytulania. Poza tym są świetne dla dzieci! Jeśli myślisz o adopcji futrzanego małego przyjaciela (nacisk na małego), oto kilka ras psów do rozważenia. Kto wie? Możesz po prostu znaleźć corgi godne Królowej Anglii.

Małe rasy psów

Alaskan Klee Kai

Kochasz husky, ale nie masz miejsca dla psa średniej wielkości? Przedstawiamy Alaskan Klee Kai – ten pies wygląda jak husky, ale waży tylko 15 funtów. Jeśli potrzebujesz więcej przekonywania, to jest rasa uroczego szczeniaka Sophie Turner.

Chihuahua

Nazwany na cześć meksykańskiego stanu Chihuahua, te lojalne i energiczne psy udowadniają, że dobre rzeczy przychodzą w małych paczkach – dokładnie około pięciu funtów.

Rat Terrier

Plotka głosi, że Teddy Roosevelt ukuł imię tego małego teriera. Oprócz tego, że są doskonałymi eksterminatorami (witajcie, mieszkańcy miast), są lojalni, weseli i mają jedwabiście gładką sierść.

Japoński podbródek

Te królewskie szczenięta, wieloletni towarzysz japońskiej rodziny królewskiej, są słodkim i milutkim psem kolanowym. Jedynym minusem tej rasy jest to, że będziesz musiał poradzić sobie z tym, że zawsze będą miały lepsze włosy od Ciebie.

Yorkipoo

Dzięki niewielkiemu wzrostowi Yorkshire terriera i inteligencji miniaturowego pudla ten zabawny pies rasy mieszanej jest idealnym zwierzakiem dla rodzin. Poza tym są hipoalergiczne !

Pumi

Ze swoimi korkociągowymi lokami i dużymi, nieśmiałymi oczami, Pumis to najsłodsza rasa psów, o której nigdy nie słyszałeś.

Rosyjski Tsvetnaya Bolonka

Kuzyn równie puszystego Bichon Frise, Bolonkas to rasa ciekawskich i inteligentnych psów kolanowych, które są popularne w Rosji.

Yorkshire Terrier

Ważące zaledwie siedem funtów Yorki pakują energiczny poncz w małym opakowaniu. To wspaniałe, jedwabiste futro ma też dodatkową zaletę: jest hipoalergiczne !

Cocker Spaniel angielski

Te spaniele ważą nieco więcej niż ich popularne amerykańskie odpowiedniki, ale ich wesołe osobowości równie łatwo przekonują rodziny. Wyprowadź ich na zewnątrz, a są całkiem szczęśliwymi obozowiczami.

Chart wyścigowy

Według American Kennel Club, osiągając prędkość do 35 mil na godzinę, whippety są najszybszymi zwierzętami swojej wielkości . Kilka pełnych sprintów zmęczy ich na całe popołudnie.

Maltański

Chociaż trudno jest odróżnić wszystkie rasy małych białych psów , ten zalicza się do najstarszych. Maltańczycy bawią swoich właścicieli od tysięcy lat. Są tak urocze, że starożytni Grecy zbudowali nawet grobowce na ich cześć.

Pinczer miniaturowy

Nieustraszone i kochające zabawę piny Min Pins wymagają o wiele więcej aktywności, niż sugerują ich 10-funtowe ramki. Przygotuj się również na niektóre z ich, ahem, bardziej wokalnych cech.

Bichon Frise

Te nie rzucające się psy są znane z tego, że są niewiarygodnie szczęśliwe, kochające i kochane. Wymagają niewielkiej ilości ruchu, dzięki czemu idealnie nadają się do mieszkania. Są inteligentni, chociaż czasami wykazują upartą passę.

Terier bostoński

Czuły i doskonały dla dzieci terier bostoński nie ma ognistego temperamentu typowego teriera. Są eleganckie i inteligentne i lubią dużo uwagi.

Brussels Griffon

Będąc członkiem grupy zabawek, te szczenięta są czujne, zaciekawione i lojalne. Występują również w odmianach o gładkiej powłoce, zwanych „brabanonami”.

Cairn Terrier

Te optymistyczne, szczęśliwe psy mają tendencję do zajmowania się samozwańczymi zajęciami. Są zadziorne, szczególnie z innymi psami i nie dogadują się dobrze z kotami. Mogą potrzebować nadzoru w pobliżu bardzo małych dzieci.

Jamnik

Ze swoimi szczęśliwymi, kochającymi zabawę osobowościami, te psy uwielbiają się bawić i świetnie dogadywać z dziećmi i innymi zwierzętami. Każda z trzech odmian sierści ma nieco inną osobowość – gładka jest najbardziej uparta z całej trójki.

Buldog francuski

Mniejszy przodek buldoga angielskiego, ta rasa ma dużą osobowość, ale wymaga minimalnego wysiłku . Nic dziwnego, że pieski z dużymi uszami stają się coraz bardziej popularne , zwłaszcza w dużych miastach.

Charcik włoski

Te smukłe psy mają długą historię (prezydent John Tyler kupił jednego dla Pierwszej Damy w latach czterdziestych XIX wieku) i mają tę samą słodycz, co ich wyżsi kuzyni chartów . Lojalna i serdeczna natura charcików włoskich sprawia, że ​​doskonale nadają się jako przytulanki.

Jack Russell Terrier

Chociaż teriery Jack Russell nie są rozpoznawane przez American Kennel Club, zyskały sławę, pojawiając się na ekranie w Wishbone, The Artist i My Dog Skip , aby wymienić tylko kilka. Inteligentni pracownicy mogą być uparci i niezwykle energiczni.

Lhasa Apso

Czujne i czujne psy są podejrzane wobec obcych i szczekają z niepokojem. Są niezależni i uparci, ale bardzo lojalni i wierni swoim rodzinom.

Pudel Miniaturowy

Chociaż wszystkie pudle są uważane za jedną ( niezwykle inteligentną ) rasę, występują w trzech rozmiarach: standardowym, miniaturowym i zabawkowym. Typowa odmiana miniaturowa waży od 15 do 17 funtów. Jeśli chodzi o tę fantazyjną fryzurę, „klips pudla” jest przeznaczony do ochrony stawów i narządów w zimnej wodzie.

Norwich Terrier

„Duży pies w małej paczce”, te teriery są szczególnie chętne i pracowite. Tworzą dobre psy rodzinne, ponieważ są łatwe w tresurze i potrzebują ludzkiego towarzystwa.

Mops

Lojalne i czułe dla wszystkich (w tym nieznajomych), te psy są niezwykle zabawne i zawsze gotowe do zabawy. Są inteligentne, chociaż upór utrudnia wyszkolenie tej rasy.