Rasa psów dla dzieci

Psy mogą uczyć dzieci odpowiedzialności, współczucia i współpracy – a jednocześnie są najlepszymi towarzyszami zabaw, o które można prosić. Jednak zanim zaadoptujesz szczeniaka, zawsze dobrze jest zbadać rasę psów, która będzie najlepsza dla Twoich dzieci i stylu życia. Niektóre psy radzą sobie lepiej jako towarzysze zabaw dla hałaśliwych starszych dzieci, podczas gdy inne mają delikatne, cierpliwe dusze bardziej odpowiednie dla najmłodszych. Jeśli masz w domu małe dzieci, rozważ adopcję również starszego psa. Temperamenty mogą się różnić w zależności od konkretnego zwierzęcia, ale te  rasy przyjaznych rodzinie to świetne miejsce do rozpoczęcia poszukiwań adopcyjnych.

Wybór może zależeć od Twoich warunków mieszkaniowych, harmonogramu, poziomu aktywności i budżetu. Kiedy witasz nowego zwierzaka w rodzinie, spodziewaj się, że zapewnisz swojemu szczeniakowi konsekwentne, pełne miłości szkolenie. Twoje dziecko skorzysta również na nauce bezpiecznego i pełnego szacunku interakcji ze zwierzętami. Nie zapomnij stworzyć rodzinnego harmonogramu spacerów, zabaw, karmienia i pielęgnacji! Dzięki takim słodkim, kochającym rasom psów Twoja załoga nie będzie w stanie wyobrazić sobie życia bez swojego kumpla.

Rasa psów dla dzieci – Najłagodniejsze rasy psów

Cavalier King Charles Spaniel

Połącz przenośny rozmiar rasy zabawkowej z werwą rasy sportowej, a otrzymasz tych uroczych i żywych towarzyszy. Cavaliers dogadują się z każdym, kogo napotkają, w tym z dziećmi i innymi psami. (Jedwabiście miękkie futro i roztapiający się wyraz twarzy to tylko bonus.)

Berneński pies pasterski

Dla rodzin, które lubią myśleć na wielką skalę, pomyśl o łagodnym olbrzymie, takim jak berneński pies pasterski. Najłagodniejsze rasy psów mogą przekroczyć 100 funtów, ale pod tym wszystkim puchem jest słodki, serdeczny zwierzak znany z delikatnej natury dla dzieci.

Alaskan Malamute

Alaskan Malamute żyją dla swojego stada, ludzi lub psów. Ta cecha przydaje się jako wyhodowany pies zaprzęgowy. Stworzone do pracy, te potężne psy potrzebują lidera, aby ustawić spójny schemat treningu i ćwiczeń. (Teraz masz szansę na podniesienie skoczka ). Zostaniesz nagrodzony lojalną, przyjazną twarzą i merdającym ogonem z piórami.

Terier bostoński

Te zorientowane na ludzi szczenięta o wadze poniżej 25 funtów noszą „smokingowe” płaszcze, które nie wymagają konserwacji. Jak sama nazwa wskazuje, Boston Terriery dość łatwo przystosowują się do mieszkania – chociaż z pewnością docenią spacery po okolicy i zabawy z dziećmi.

Labrador Retriever

Nie bez powodu pozostają najpopularniejszą rasą psów od dziesięcioleci. Laboratoria uwielbiają dzieci, dorosłych, inne zwierzęta i ogólnie wszystkich. Ich słodka postawa sprawia, że ​​są natychmiastowymi BFF z kimkolwiek spotkają, ale nie lekceważ ich wysokiego poziomu energii. Ta żywiołowa rasa wymaga codziennych ćwiczeń i może dorastać do 60 kg.

Golden retriever

Kolejny amerykański ulubieniec, Golden Retrievers, zasługuje na status wspaniałego psa rodzinnego. Szybko się uczą i wymagają dużej aktywności fizycznej: biegania, pływania, aportowania i dużo zabawy. W zamian zapewnią ci radosne towarzystwo z mnóstwem głupoty dorzuconej na dobre.

Buldog

Dla tych, którzy lubią bardziej wyluzowany styl życia, lojalny buldog może się lepiej dopasować. Oprócz regularnych spacerów te dostojne szczenięta uwielbiają porządną drzemkę. Chociaż ich pomarszczone kubki mogą Cię przekonać, uważaj, jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie: krótkie pyski powodują, że są podatne na przegrzanie.

Mops

Podobnie jak ludzie, mopsy uwielbiają jeść i spać. Musisz uważać na ich dietę ( niedozwolone skrawki stołu! ) I poziomy aktywności, ale nie szukaj dalej, jeśli chcesz, aby towarzysz kanapowy przytulał się i oglądał filmy. Przy wadze zaledwie 15 funtów jest to rasa, która nie potrzebuje dużego podwórka, ale ceni sobie zabawę z dziećmi.

Beagle

Uroczy? Czek. Przyjazny? Czek? Całkowicie kochany? Sprawdź i sprawdź. Beagle doskonale rozwijają się w towarzystwie; same długie dni nie będą działać dla tych zwierząt jucznych. Te błagalne wyrażenia mogą ukryć inne potencjalne wyzwanie: psy mogą stać się śmiałymi artystami ucieczki, jeśli napotkają urzekający zapach.

Seter irlandzki

Wyobraź sobie spacer z jedną z tych piękności po okolicy. Setery irlandzkie są totalnymi showstopperami, ale jako członek grupy sportowej są utalentowanymi sportowcami. Aktywny tryb życia (i nieskończona ilość piłek tenisowych) jest koniecznością. To partner do ćwiczeń, który zmotywuje wszystkich członków rodziny do ruchu.

Buldog francuski

Nie ma podwórka, nie ma problemu – mieszkańcy miast uwielbiają te ciche i tani w utrzymaniu szczenięta. Ich charakterystyczne „uszy nietoperza” i niższy wzrost fizycznie odróżniają je od ich większych kuzynów buldogów. Prototypowy Frenchie wykazuje czujną, figlarną postawę połączoną z łatwą adaptacją.

Nowofundland

Na drugim końcu spektrum rozmiarów Nowofundland może przechylić szalę na oszałamiające 100 do 150 funtów. Najłagodniejsze rasy psów to także giganty wyróżniają się w pływaniu, ale dzięki cierpliwej i czujnej naturze zasłużyli również na reputację jako „psy-nianie”. Zgodnie ze standardem rasy, słodki temperament jest najważniejszą cechą, więc jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, to puszyste stworzenie może Cię przekonać.

Collie

Collie należą do najmądrzejszych ras psów, a jeśli kiedykolwiek oglądałeś Lassie , wiesz dlaczego. Lojalność collie jest niezrównana i po prostu uwielbia dzieci. Martwisz się o całe to futro? Collie występują zarówno w odmianach „szorstkich”, jak i „gładkich”, co jest bardziej niekorzystne dla pielęgnacji.

Soft Coated Wheaten Terrier

Jeśli naprawdę martwisz się rzucaniem, wypróbuj jednego z tych uroczych szczeniąt. Podczas gdy żaden pies nie wytwarza żadnych alergenów, te jedwabiste teriery wyrastają na tak zwaną sierść hipoalergiczną. Co ważniejsze, Wheatens to żywiołowe i oddane zwierzaki, które uwielbiają aktywną zabawę – zwłaszcza ściganie wszystkiego, co się rusza.

Pudel

Pudle to najlepszy pies niestandardowy. Występują w trzech rozmiarach (standardowy, miniaturowy i zabawkowy) i trzech kolorach (czarny, biały i morelowy). Podczas gdy niektórzy błędnie myślą, że są zarozumiałymi psiakami, pod tą puszystą hipoalergiczną sierścią kryje się prawdziwy mózg wyhodowany do aktywności. Ekstrawagancka fryzura pokazowa (wywodząca się z ich pierwotnego przeznaczenia jako psów myśliwskich) również nie jest koniecznością. Większość właścicieli wybiera prosty „sportowy klips”.

Cocker Spaniel

Najmniejszy członek grupy sportowej, Cocker Spaniel ma prawdopodobnie najdelikatniejsze uszy i najsłodszy wyraz twarzy. Kompaktowe, ale aktywne, Cockery dobrze sobie radzą podczas regularnych spacerów i zabaw, niezależnie od tego, czy bawią się z dziećmi, czy z innym psem.