Angielski od podstaw. Od czego zacząć przygodę z językiem?

Rozważasz rozpoczęcie nauki angielskiego, ale od dawna bądź nigdy nie miałeś kontaktu z tym językiem? W takim razie chętnie wyjaśnimy Ci, od czego rozpocząć tę przygodę, aby efektywnie opanowywać kolejne partie materiału!

Najpierw gramatyka

Jak w przypadku każdej nowej rzeczy, na początku zacznij od podstaw. Gramatyka angielska dla początkujących jest całkiem przystępna, szczególnie w sytuacji, gdy uda Ci się znaleźć odpowiedniego nauczyciela lub przystępną metodę nauki.

Na początkowym etapie nauki skup się na opanowaniu podstawowych zwrotów i wyrażeń, czyli powitań i pożegnań, przedstawiania się czy pytania o samopoczucie. To dobre zagadnienia na sam początek nauki. Tym bardziej że przy okazji poznasz podstawowe czasy.

Regularna praktyka

Nie da się również ukryć, że język angielski wymaga regularności. Opanowanie go będzie wymagało od Ciebie systematycznej nauki. Co jednak istotne, specjaliści przekonują, że zamiast uczyć się po kilka godzin raz na parę dni, lepiej jest poświęcać codziennie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W ten sposób będziesz w stanie więcej zapamiętać.

Warto również wyznaczyć sobie cele długoterminowe. Ustal, jaką partię materiału chcesz opanować do danej daty, a następnie konsekwentnie dąż do zrealizowania tego postanowienia. Przy czym pamiętaj o wyznaczaniu sobie realnych osiągnięć. Ambicja jest w porządku, ale nie ma sensu narzucać na siebie zbyt dużej presji.

Znajdź swój sposób na naukę

Zwróć również uwagę na to, że nauka nie musi polegać na czytaniu w kółko podręczników. Co więcej, w przypadku języka istnieją bardziej efektywne sposoby na opanowanie materiału. Pamiętaj, że angielskiego uczysz się przede wszystkim po to, aby umieć wykorzystywać go w praktyce. To zaś oznacza, że w proces zdobywania wiedzy powinny być włączone również elementy praktyczne.

Dlatego też możesz zastanowić się nad Metodą Aktywnego Mówienia. Jest to kurs online, który trwa raptem 15 minut dziennie. Ponieważ lekcje z nauczycielem odbywają się każdego dnia, łatwo wyrobisz w sobie systematyczność. Poza tym nie zajmują one wiele czasu, więc znalezienie czasu w grafiku na sesję angielskiego nie jest trudnym zadaniem. Ta metoda polega na dużym skupieniu się na kwestiach praktycznych, a przez większość zajęć będziesz mówił w obcym języku. To dobry sposób na przełamanie bariery językowej.

Otaczaj się angielskim

Kolejną kwestią jest otaczanie się językiem angielskim. Możesz oglądać filmy w tym języku, słuchać podcastów, czy czytać artykuły i książki. Oczywiście wszystko powinieneś dopasować do swojego poziomu umiejętności. Nie ma niczego złego w rozpoczęciu od materiałów przeznaczonych dla dzieci czy nastolatków. To może być dobry start! Im częściej angielski będzie pojawiać się w Twojej codzienności, tym lepiej. To dobra praktyka dla Twojego mózgu, aby się z nim oswajał.

W tym tekście chcieliśmy pokazać Ci, że nauka języka obcego nie musi być nudna. Przygoda z angielskim może być naprawdę fascynująca, wystarczy zabrać się do niej w odpowiedni sposób!

Artykuł Sponsorowany