Ciągłe zmęczenie? Nie bagatelizuj tego!

Masz problemy ze zmęczeniem? Ciągle chce Ci się spać? Nie bagatelizuj tego! Twój organizm daje Ci znać, że coś jest nie w porządku.

Najczęstszą przyczyną przewlekłego zmęczenia jest zbyt mało odpoczynku. Żyjemy szybko, praca nas pochłania, w domu zawsze czekają na nas obowiązki. Nie ma dla nas chwili wytchnienia. Trzeba temu zaradzić! Codziennie znajdź chwilę na relaks, znajdź chwilę dla siebie, oddaj się przyjemnościom. Weź gorącą kąpiel, pozwól sobie na coś słodkiego, wyjdź na spacer lub jedź na rower. Przede wszystkim zaś – wysypiaj się! Dzięki temu zrelaksuje się nie tylko twoje ciało, ale również umysł.

Jeżeli jednak nie brakuje Ci odpoczynku, to musisz poszukać innych przyczyn swojego przewlekłego zmęczenia. Wybierz się do lekarza i zrób podstawowe badania. Zmęczenie, senność, drażliwość – to mogą być symptomy niedoboru witamin, cennych minerałów, anemii, a nawet problemów z układem krwionośnym lub pokarmowym. Dlatego ważne jest to, by co jakiś czas wykonywać badania kontrolne. Może się okazać, że winowajcą naszej gorszej dyspozycji są właśnie jakieś niedobory, a trzeba pamiętać, że niewyrównane braki witamin i minerałów mogą przerodzić się w wiele różnych, niebezpiecznych chorób.

Przewlekłe przemęczenie samo w sobie nie jest bardzo groźne, ale nie powinniśmy go bagatelizować, ponieważ jest to znak od organizmu, który mówi wyraźnie, że trzeba,,doładować baterię”. Obserwuj więc swój organizm i jeśli przemęczenie nie będzie Cię opuszczać to nie zastanawiaj się długo, tylko po prostu idź do lekarza.