Co nosić w upały – jakie materiały będą najlepsze?

Dzianiny jersey

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury to dwa czynniki, które są zarówno powodem do radości, jak i prawdziwym wyzwaniem. Stylizacja na te dni powinna być przede wszystkim komfortowa, jak również cechować się niepowtarzalnym wyglądem. Podczas upałów połączenie tych dwóch elementów wcale nie jest łatwe. Jakie materiały najlepiej sprawdzą się w upalne letnie dni?

Dzianiny jersey i nie tylko – skład materiałowy na pierwszym miejscu

Komponowanie wakacyjnych stylizacji powinno przede wszystkim opierać się o dobór odpowiednich materiałów. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się cienkie, naturalne i przewiewne tkaniny i dzianiny. Idealna w tym przypadku jest bawełna. W związku z powyższym w upalne dni warto zadbać o to, by mieć pod ręką koszulki wykonane z bawełny lub chociaż z mieszanek materiałów ze znaczącym jej udziałem. Innym ciekawym rozwiązaniem są ubrania lniane, z dodatkiem lnu, czy też dzianiny jersey.

Znaczenie koloru materiału w upalne dni

Właściwy materiał ma ogromny wpływ w kwestii, jaką jest komfort noszenia ubrań. Co więcej, bardzo duże znaczenie mają także kolory. Pomimo faktu, iż czerń i granat są kolorami, które dodają elegancji oraz optycznie wysmuklają sylwetkę, należy zrezygnować z nich w gorące dni. Jaśniejsze kolory zarówno dodają luzu, jak i również odbijają promienie słoneczne, przez co wysokie temperatury nie utrudniają tak codziennego funkcjonowania. Nie zważając na to, czy są to dzianiny jersey, czy też bawełniane koszulki, warto postawić na biel, błękit oraz inne pastelowe kolory. W wakacyjnych kreacjach dobrze wypadną także bardziej energetyczne kolory jak żywa zieleń, żółty czy pomarańcz.

Jakie fasony najlepiej się sprawdzą w upalne dni?

Doskonałe kreacje na lato są złożone z 2-3 elementów i dodatków. Nie jest jednak konieczne rezygnowanie z najnowszych trendów i ubrań, które obecnie są modne. Bardziej elegancką stylizację można zyskać, decydując się na koszulkę polo w ciekawym kolorze, natomiast miłośnicy bluz z kapturem mogą pożegnać się na cieplejsze dni z ulubioną hoode i zamiast niej wybrać koszulkę z kapturem, która jest jednym z większych hitów lata.

Ciekawym pomysłem na upalne dni jest również koszula. Zamiast tej na krótki rękaw, coraz częściej spotyka się koszule z długim rękawem w modnym pastelowym odcieniu, czy też w tradycyjnym białym kolorze. Pomimo iż jest to jeden z najbardziej eleganckich elementów męskiej garderoby, warto nauczyć się nosić ją na luzie.