Co w tym sezonie może zachwycić „jesieniary”?

koc-bawełniany

Jesień przez wiele osób jest najbardziej wyczekiwaną porą roku. Posiada ona swój wyjątkowy klimat, który tworzony jest przez szykującą się powoli do zimowej przerwy naturę. Krajobraz przyozdabia się żółto-czerwonymi spadającymi liśćmi, wieczory wydłużają się, a każdy promień słońca jest na wagę złota. Miłośniczki takiej aury, popularne jesieniary, zasiadają wówczas z książką, kubkiem kakao, a obowiązkowym elementem ich wizerunku staje się koc bawełniany.

Co powinna posiadać prawdziwa „jesieniara”?

Długie wieczory to ulubiona część jesieni niemalże każdej jesieniary. Jesienna, zdecydowanie chłodniejsza aura, obfitująca w częste opady deszczu i wiatr jest idealnym pretekstem do spędzenia samotnego wieczoru przy ulubionej książce czy jeszcze nieobejrzanym serialu. Obowiązkowym elementem każdej jesieniary staje się wówczas duży kubek, który pomieści, gorącą czekoladę bądź herbatę. Z uwagi na spadającą za oknem temperaturę ciepły napój nie zawsze wystarczy, żeby się ogrzać. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy koc bawełniany, który musi posiadać każda miłośniczka jesieni. Wraz z wełnianymi skarpetami i grubymi swetrami to must have dla każdej jesieniary. Wśród popularnych gadżetów są także świeczki, szczególnie te sojowe o zapachu dyni, cynamonu bądź przypraw korzennych – są doskonałym uzupełnieniem jesiennego klimatu.

Koc bawełniany idealny dla „jesieniar”

Koc bawełniany to obowiązkowy element jesiennego wnętrza. Każda jesieniara przecież marzy, aby wnętrze jej mieszkania było odpowiednio przygotowane do jesiennej aury – musi być przede wszystkim przytulnie. Taki efekt idealnie wprowadzą wiklinowe dodatki, lampki o białej barwie czy też dobrze dobrany koc bawełniany. Przy jego wyborze, zwłaszcza mając na uwadze zbliżające się chłodne dni, należy kierować się przede wszystkim gramaturą. Wysoka gramatura jest w stanie zapewnić odpowiednie ciepło. Koc bawełniany sprawdzi się także, z uwagi na doskonałą cyrkulację powietrza – bawełna to materiał, który świetnie radzi sobie z oddychaniem. Dodatkowo należy pamiętać, że to właśnie bawełna gwarantuje, że koc będzie miły w dotyku i niezwykle miękki, co z pewnością umili wieczór pod nim spędzony. Wśród zalet koca bawełnianego należy wymienić także łatwość utrzymania go w czystości – koce te są bardzo wytrzymałe, bez obaw można wyprać je w pralce, nawet w wysokiej temperaturze. Z pewnością ten fakt doceni każda jesieniara, która choć raz piła kakao pod swoim ukochanym kocem przypadkowo go brudząc.