Co w tym sezonie może zachwycić „jesieniary”?

Jesień przez wiele osób jest najbardziej wyczekiwaną porą roku. Posiada ona swój wyjątkowy klimat, który tworzony jest przez szykującą się powoli do zimowej przerwy naturę. Krajobraz przyozdabia się żółto-czerwonymi spadającymi liśćmi, wieczory wydłużają się, a każdy promień słońca jest na wagę złota. Miłośniczki takiej aury, popularne jesieniary, zasiadają wówczas z książką, kubkiem kakao, a obowiązkowym elementem ich wizerunku staje się koc bawełniany.

Co powinna posiadać prawdziwa „jesieniara”?

Długie wieczory to ulubiona część jesieni niemalże każdej jesieniary. Jesienna, zdecydowanie chłodniejsza aura, obfitująca w częste opady deszczu i wiatr jest idealnym pretekstem do spędzenia samotnego wieczoru przy ulubionej książce czy jeszcze nieobejrzanym serialu. Obowiązkowym elementem każdej jesieniary staje się wówczas duży kubek, który pomieści, gorącą czekoladę bądź herbatę. Z uwagi na spadającą za oknem temperaturę ciepły napój nie zawsze wystarczy, żeby się ogrzać. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy koc bawełniany, który musi posiadać każda miłośniczka jesieni. Wraz z wełnianymi skarpetami i grubymi swetrami to must have dla każdej jesieniary. Wśród popularnych gadżetów są także świeczki, szczególnie te sojowe o zapachu dyni, cynamonu bądź przypraw korzennych – są doskonałym uzupełnieniem jesiennego klimatu.

Koc bawełniany idealny dla „jesieniar”

Koc bawełniany to obowiązkowy element jesiennego wnętrza. Każda jesieniara przecież marzy, aby wnętrze jej mieszkania było odpowiednio przygotowane do jesiennej aury – musi być przede wszystkim przytulnie. Taki efekt idealnie wprowadzą wiklinowe dodatki, lampki o białej barwie czy też dobrze dobrany koc bawełniany. Przy jego wyborze, zwłaszcza mając na uwadze zbliżające się chłodne dni, należy kierować się przede wszystkim gramaturą. Wysoka gramatura jest w stanie zapewnić odpowiednie ciepło. Koc bawełniany sprawdzi się także, z uwagi na doskonałą cyrkulację powietrza – bawełna to materiał, który świetnie radzi sobie z oddychaniem. Dodatkowo należy pamiętać, że to właśnie bawełna gwarantuje, że koc będzie miły w dotyku i niezwykle miękki, co z pewnością umili wieczór pod nim spędzony. Wśród zalet koca bawełnianego należy wymienić także łatwość utrzymania go w czystości – koce te są bardzo wytrzymałe, bez obaw można wyprać je w pralce, nawet w wysokiej temperaturze. Z pewnością ten fakt doceni każda jesieniara, która choć raz piła kakao pod swoim ukochanym kocem przypadkowo go brudząc.