Co wziąć ze sobą w podróż kamperem?

Wybierając się w podróż tym ciekawym środkiem transportu, jesteśmy zupełnie niezależni. Najczęściej wykorzystujemy go latem, natomiast podróż zimą z pewnością będzie także niezapomnianą przygodą. Wybierając się w trasę warto wziąć ze sobą różne gadżety do kampera, ułatwiające codzienne życie. 

Meble jako ważny element wystroju

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego kampera jest składany stół i krzesła. Jest to jeden z ważniejszych elementów, jakie trzeba kupić. Latem można je wynieść na dwór i cieszyć się ładną pogodą, natomiast zimą przydają się do środka w celu jedzenia wspólnych posiłków czy patrzenia przez okno na wspaniałe widoki delektując się lampką wina. W związku z ilością czasu, którą na nich spędzamy dobrze, aby były one wygodne. Natomiast kryterium wyboru stołu powinna być przede wszystkim masa, ponieważ całkowita masa kampera jest ograniczona i nie możemy jej przekraczać. Niestety lekkie stoły łatwo ulegają wywracaniu, dlatego trzeba znaleźć złoty środek, co nie jest łatwe.

Gadżety do kampera ułatwiające codzienne funkcjonowanie

Gadżety do kampera takie jak suszarka na pranie, specjalne naczynia czy maty grzewcze zdecydowanie ułatwiają ekscytujące podróże tym środkiem transportu. Suszarka jest bardzo przydatna, jeśli nie jesteśmy zwolennikami kempingów, na których mamy do nich dostęp. Co więcej, przydaje się podczas zimowych podróży, gdy pogoda na dworze nie sprzyja wysychaniu ubrań. Kolejnym niezbędnym elementem jest wyposażenie kuchni. Naczynia szklane nie sprawdzają się zbyt dobrze ze względu na możliwość stłuczenia. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zastawy wykonanej z melaminy, czyli bezbarwnego plastiku. Są one lekkie oraz wytrzymałe, większość jest także podklejona taśmą zapobiegającą ślizganie się. Z kolei maty grzewcze sprawdzają się głównie podczas zimowych wypraw. Dają możliwość ogrzania szyb oraz kabiny kierowcy przy wyłączonym silniku. Bardzo dobrym pomysłem jest też zakup piekarnika turystycznego. Dzięki prostemu urządzeniu można przygotować porządny obiad czy upiec ciasto.