Czy warto kupować podgrzewacze do butelek?

Czy warto kupować podgrzewacze do butelek?

Często wydaje się, że podgrzewanie jedzenia w tradycyjny sposób się dłuży, szczególnie kiedy zdenerwowanie głodnego malucha rośnie. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą okazać się podgrzewacze do butelek. Gadżet ten ma swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników — czy warto go kupić?

Jak działają podgrzewacze do butelek?

Podgrzewacze do butelek działają na zasadzie podobnej do kąpieli wodnej. Do urządzenia należy wlać wodę, ustawić temperaturę, a następnie włożyć butelkę
i poczekać, aż uzyska odpowiednią temperaturę. Na rynku można znaleźć modele
z różnym stopniem zaawansowania funkcji jak inteligentne podgrzewanie, rozmrażanie, sterylizacja, czy nawet gotowanie na parze. Może wydawać się, że jest to gadżet zupełnie zbędny, jednak jest to o wiele wygodniejszy i praktyczniejszy sposób niż gotowanie wody w garnku. Pamiętajmy, że często w dużym zamieszaniu panującym przy małym dziecku ciężko może być, dopilnować, aby butelka podgrzała się do właściwej temperatury. Dzięki użyciu podgrzewacza mamy pewność, że posiłek będzie miał właściwą temperaturę. Dodatkowo w odróżnieniu od garnka można go podłączyć wszędzie, na przykład w kawiarni czy podczas wizyty w galerii handlowej.

Podgrzewacze do butelek — jaki model wybrać?

Przed zakupem odpowiedniego podgrzewacza rodzice powinni określić swoje potrzeby oraz wiek dziecka, któremu ma on służyć, ponieważ będzie to miało przełożenie na jego pojemność. Z pewnością warto zainwestować w model, który oferuje więcej opcji niż samo podgrzewanie mleka. Przy czym najbardziej polecane są te zaprojektowane tak, by podgrzewała się tylko woda, a nie butelka sama w sobie, ponieważ może to powodować jej uszkodzenie, a tym samym krótszą żywotność sprzętu. Obecnie w sprzedaży znajdziemy też podgrzewacze niewymagające używania wody — formą przypominają rękaw, w który wkłada się butelkę. W przypadku gdy ze sprzętu będzie korzystać więcej niż jedno dziecko można wybrać opcję podwójnego podgrzewacza, który działa, przygotowując posiłek jednocześnie dla dwójki maluszków. To rozwiązanie jest rekomendowane szczególnie rodzicom bliźniąt.

Z kolei przenośny podgrzewacz samochodowy idealnie nada się na małe i duże wyprawy z uwagi na poręczności i niewielki rozmiar.

Dokonując zakupu, warto mieć na uwadze możliwe największą uniwersalność produktu. Obecnie rynek zdominowały podgrzewacze do butelek o standardowym rozmiarze, które pozwalają na podgrzewanie różnych rozmiarów butelek i słoiczków.

Przy wyborze nie mniej ważna jest równie kwestia zakresu wyboru temperatury. Niektóre modele przeznaczone są wyłącznie do podgrzewania potraw – do ok. 40 stopni, ale są też warianty z funkcją wyparzania różnych akcesoriów w temperaturze bliskiej 100 stopni. Aby urządzenie mogło uzyskać wymaganą temperaturę, powinno mieć odpowiednią moc, warto więc sprawdzić jakie parametry w tym zakresie oferuje producent.

Innymi istotnymi funkcjami, na które warto zwrócić uwagę, jest termostat, który będzie utrzymywał wybraną temperaturę czy automatyczny wyłącznik. Na rynku dostępne jest również wiele modeli z opcją ‘inteligentne podgrzewanie’, polegająca na dopasowaniu temperatury końcowej do ilości mleka i jego temperatury początkowej.

Czy warto kupić podgrzewacz do butelek?

Jeden rodzic będzie zdecydowanie na tak, inny uzna to za zbędny dodatek. Jeśli maluch jest karmiony piersią to zakup, można odłożyć w czasie. Natomiast jeśli cenisz sobie wygodę i szybkość przygotowywania posiłków, a dziecko nie jest karmione piersią to z całą pewnością, będzie to wygodna opcja. Dodatkowo pozwoli to, by pokarm zawsze miał odpowiednią temperaturę. Podgrzewacze do butelek sprawdzą się nie tylko w przypadku mleka, ale również przy podgrzewaniu słoiczków
z pokarmem i pozwolą na dużą oszczędność czasu.