Dlaczego warto zachęcać dziecko do nauki angielskiego?

Dlaczego warto zachęcać dziecko do nauki angielskiego?

Choć każde dziecko rozwija się w swoim tempie, to wczesne rozpoczęcie uczenia malucha języka angielskiego może nieść ze sobą wiele korzyści. Z tego artykułu dowiesz się, jak przyswojenie tej umiejętności będzie mogło pozytywnie wpłynąć na różne aspekty jego życia.

Dzieci szybciej się uczą

Eksperci od lat przekonują, że dzieci szybciej przyswajają wiedzę od dorosłych. Są ciekawskie świata, chętnie zadają pytania i nie boją się próbowania nowych rzeczy. Do tego ich mózg jest bardzo chłonny, co sprzyja zapamiętywaniu.

Warto przyjrzeć się również aparatowi mowy, który u dzieci dopiero się kształtuje, dzięki czemu łatwiej jest nauczyć się odpowiedniego wymawiania wyrazów. To sprawia, że nauka nowych słówek staje się przyjemniejsza, ponieważ stosunkowo prościej jest uzyskać odpowiedni akcent czy intonację.

Szybsze czerpanie korzyści z rozumienia angielskiego

Nauczenie się języka angielskiego na wczesnym etapie życia może przełożyć się na szereg rozmaitych benefitów. W przypadku edukacji taka osoba zyskuje dostęp do wielu różnych publikacji. Książki, filmy, podcasty, w języku angielskim powstała ogromna baza intrygujących treści, które dziecko bądź nastolatek będzie mogło przyswajać.

Istnieje również możliwość, że gdy przyjdzie czas wyboru studiów, to Twój syn bądź córka uzna, że chciałoby dostać się na zagraniczny uniwersytet. Znajomość angielskiego na odpowiednim poziomie sprawi, że rzeczywiście będziecie mogli zdecydować się na takie rozwiązanie.

Język obcy przydaje się również podczas podróży. Rozmawianie z hotelową recepcją, zamawianie posiłków, a nawet zapytanie przechodnia o drogę, istnieje sporo sytuacji, gdy będąc poza granicami kraju, dobrze jest umieć się porozumieć z obcą osobą. Do tego zwiedzanie muzeów czy historycznych placówek również zyska głębszego wymiaru, ponieważ nastolatek będzie potrafił zrozumieć anglojęzycznego przewodnika lub zrozumie tekst zapisany na tablicach informacyjnych.

Jak zachęcić dziecko do nauki języka?

Na samym początku warto wyjaśnić maluchowi, dlaczego nauka języka jest ważna. Jeśli okaże się, że ma z czymś kłopoty, na przykład Past Simple pytania i przeczenia w angielskim sprawiają mu trudności, to postaraj mu się pomóc. Jeśli nie czujesz się na siłach, możesz włączyć mu poradniki wideo, które zajmują się danym zagadnieniem.

W młodym wieku ważne jest również uczenie się języka poprzez zabawę. Przyjemna forma nauki również może być skuteczna, a do tego sprawi, że angielski będzie się przyjemnie kojarzył dziecku. Także w ramach zabawy możesz nakłaniać malucha do wspólnego powtarzania tego, czego ten się nauczył.

Jeśli chcesz, możesz również rozważyć kurs językowy dla swojego dziecka. Zajęcia są prowadzone w taki sposób, aby pociecha mogła miło spędzić czas, poprzez angażujące ćwiczenia. Podczas takich zajęć z pewnością nie można uskarżać się na nudę!

Wiesz już, dlaczego język angielski może być już przydatny w młodym wieku. Pamiętaj natomiast, aby nie nakładać na malucha dużej presji. Niektóre dzieci mają mniejsze zdolności językowe, dlatego mogą potrzebować więcej czasu na opanowanie pewnych rzeczy.

Artykuł sponsorowany