Ekologiczne rozwiązania dla niemowląt

pieluszki bambusowe

Każda matka świetnie zdaje sobie sprawę, jak istotny jest prawidłowy rozwój niemowlaka. W związku z tym, że produktach dla dzieci obecnych na rynku mogą się znajdować dodatki chemiczne o niekoniecznie pozytywnym działaniu, coraz więcej rodziców stawia na produkty ekologiczne. Jakie są najlepsze rozwiązania ekologiczne dla niemowląt?

Ekologiczne wielorazowe pieluszki bambusowe — dlaczego warto je wybrać?

Ekologiczne wielorazowe pieluszki bambusowe to takie pieluchy, których negatywny wpływ na środowisko jest zminimalizowany. Cechują się tym, że są biodegradowalne, czyli nie będą zalegały na wysypiskach przez kolejne 300 lat. Pieluszki bambusowe wielorazowe produkowane są bez wykorzystania chloru itp. substancji. Są szyte z ekologicznych materiałów naturalnych, jak na przykład bambus. Tkanina bambusowa jest niesamowicie chłonna, miękka, aksamitna w dotyku oraz cechuje się właściwościami termoregulacyjnymi. W dodatku zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, jest antybakteryjna, antygrzybiczna i antyalergiczna, jak również nie chłonie nieprzyjemnych zapachów. Warto wiedzieć, że pieluszki bambusowe to nie jedyne ekologiczne rozwiązania. Do naturalnych pieluszek zaliczane są również te wykonane z bawełny organicznej, konopi, wełny, mikropolaru czy biodegradowalnego poliestru TPU.

Poza materiałem ekologicznych pieluch, dzielą się one również pod względem rodzaju. Do najczęściej spotykanych, zaliczane są:

  • Pieluszki prefold,
  • Pieluszki formowane,
  • Pieluszki wielorazowe z kieszonką,
  • Pieluszki All-In-One,
  • Pieluszki SIO.

Ekologiczne kosmetyki — pielęgnowanie niemowlaka w sposób naturalny

Każdy świadomy rodzic zdaje sobie sprawę, iż wiele produktów, nawet tych przeznaczonych dla dzieci, może zawierać chemiczne dodatki. Aby pielęgnacja maluszka była w pełni zdrowa i ekologiczna, należy przede wszystkim ograniczyć ilość środków pielęgnacyjnych i kosmetyków, a te, które mimo wszystko zostaną wybrane — powinny być w pełni organiczne o stworzone ze składników najwyższej jakości. Skóra małych dzieci, a zwłaszcza niemowląt i noworodków, nie jest jeszcze w pełni dojrzała, cechuje się znacznie słabiej wykształconą warstwą rogową naskórka oraz ochronną barierą lipidową, przez co szybciej traci wodę oraz jest podatna na zakażenia, podrażnienia i uszkodzenia. W związku z powyższym istotne jest, a y wszystkie produkty pielęgnacyjne wykonane by jedynie z naturalnych składników. Będą one wtedy wspierać procesy metaboliczne oraz poprawia oddychanie skóry maluchów. Ważne, aby wybierać przede wszystkim kosmetyki certyfikowane oraz czytać skład każdego produktu.