Jak się pozbyć muszek owocówek?

Te brzęczące, brzydkie, małe muszki owocowe to ostatnie rzeczy, które chcesz znaleźć przed twarzą – szczególnie podczas gotowania obiadu lub siadania do śniadania. A dla takich małych szkodników z pewnością okaże się trudnym wyzwaniem, aby się ich pozbyć po przybyciu. Na szczęście istnieją proste i skuteczne sposoby na szybkie pozbycie się muszek owocowych przy użyciu naturalnych pułapek na muszki owocowe, które można wykonać samodzielnie w domu. Dzięki strategicznemu czyszczeniu i kilku artykułom domowym możesz powstrzymać te uciążliwe owady.

Po pierwsze, skąd się biorą muszki owocówki?

Jeśli chcesz pozbyć się muszek owocowych, możesz się zastanawiać, skąd je masz. Muszki owocowe przyciągają dojrzałe, gnijące lub zepsute owoce i produkty, a także produkty fermentowane, takie jak piwo, likiery i wino. Mogą również zamieszkiwać kosze na śmieci i wysypiska śmieci, jeśli jest wystarczająca ilość żywności. Samice muszek owocówek składają jednorazowo około 500 jaj, a wylęgają się one w ciągu zaledwie 24 godzin. Oczywiście to sprawia, że ​​te stworzenia są prawie niemożliwe do kontrolowania.

Aby odciąć muszki owocówki od ich źródła pożywienia i zapobiec przedostawaniu się ich do domu, zastosuj te środki zapobiegawcze, aby pozbyć się muszek owocówek.

  • Wyrzuć przejrzałe produkty
  • Przechowuj owoce i warzywa w lodówce
  • Myj produkty zaraz po powrocie do domu, aby usunąć potencjalne jaja lub larwy
  • Regularnie wyjmuj śmieci
  • Jak najszybciej usuń wycieki, zwłaszcza sok owocowy lub alkohol

Czy mogę po prostu użyć wybielacza do zabijania muszek owocowych?

Jeśli zauważysz muszki owocówki w odpływie, możesz rozważyć wylewanie wybielacza do kanalizacji. Może to zabić niektóre larwy, ale nie zabije wystarczającej liczby jaj lub larw, aby wyeliminować problem. Dzieje się tak dlatego, że wybielacz spływa do kanalizacji zbyt szybko, aby wykonać dokładną pracę.

Jak pozbyć się muszek owocowych za pomocą pułapki na muszki owocowe DIY:

Zrób pułapkę z octu jabłkowego i plastikowego opakowania.

W przypadku tej pułapki na muchy owocowe do samodzielnego wykonania wlej trochę octu jabłkowego do szklanki lub po prostu zdejmij nakrętkę z butelki. (Nie musi być pełny – prawie pusty też się sprawdzi). Zakryj otwór folią i zabezpiecz gumką. Następnie wybij kilka małych otworów, aby muchy owocówki mogły wejść. Nie mogą oprzeć się zapachowi octu i nie będą w stanie wyjść , gdy znajdą się w środku.

Aby mieć jeszcze większe szanse na sukces, zrób kilka takich pułapek i umieść je w kuchni.

Papierowy rożek, ocet i stare owoce

Do słoika wlej trochę octu i kawałek bardzo dojrzałego owocu. Następnie zwinąć papier w stożek i włożyć go do słoika, umieszczając wąski otwór w dół. (Możesz potem poddać recyklingowi lub kompostować domowy lejek.) Zapach gnijących produktów pomoże zwabić muszki owocowe do mieszanki, ale część stożkowa pułapki na muszki owocówki utrudnia im wydostanie się.

Ocet i mydło do naczyń

Jeśli okaże się, że muszki owocowe są nieprzepuszczalne dla plastikowej folii lub papierowych pułapek, spróbuj dodać trzy krople płynu do naczyń do miski z octem i pozostaw ją odkrytą. Mydło obniża napięcie powierzchniowe octu, dzięki czemu muchy toną i topią się.

Stare wino lub piwo

Podobnie jak ocet, muszki owocowe uwielbiają zapach wina. Spróbuj zostawić otwartą butelkę z niewielką ilością resztek płynu – wąska szyjka zatrzyma muchy w pułapce. Zaleca się również używanie zwietrzałego piwa, aby zwabić muszki owocówki do pułapki DIY. Dodaj kilka kropli płynu do naczyń, aby zapewnić lepszy efekt.