Jak wygląda wnętrze w stylu glamour?

lampy kryształowe

Jednym z gorących trendów w aranżowaniu wnętrz, jest pozwalający wykorzystać stylowe lampy kryształowe styl glamour. To eklektyczny styl, który opiera się na zestawianiu różnych elementów, które wydawać mogłyby się odległe pod względem stylistyki.

Na wykorzystanie stylu glamour powinny decydować się osoby, które preferują żywe kolory i przestrzenie pełne blasku. W pomieszczeniach zaaranżowanych w ten sposób znajdą się stylowe meble. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że stylistyka glamour jest wymagająca. Wynika to przede wszystkim z eklektyczności tego typu aranżacji. Dopasowanie różnych stylistycznie elementów, które pozwoli stworzyć przyciągające uwagę, a nie kiczowate wnętrze, nie jest łatwe.

Jaka kolorystyka wnętrza glamour?

Planowanie wnętrza glamour należy rozpocząć od wyboru kolorystyki. Wielu osobom ten styl kojarzy się z różem, czy fioletem. Wprawdzie są to standardowe kolory dla tego typu stylistyki, ale nie jest konieczne ich stosowanie. Wybierać można różne nasycone barwy. Jednak nie ma problemu również z łączeniem wyrazistych odcieni z przełamującym, stosowanymi kolorami. Na pewno nie powinno się przesadzać ze stosowaniem błyszczących barw. Istnieje wówczas ryzyko, że wygląd wnętrza stanie się męczący dla oczu. Mocne kolory warto łączyć z wytwornymi beżami, czy przygaszonymi zieleniami.

Wnętrze glamour pełne blasku

Charakterystyczną cechą wnętrz w stylistyce glamour jest stosowanie błyszczących elementów. Świetlne refleksy wyróżniają pomieszczenie zaaranżowane w ten sposób.

We wnętrzach glamour stosowane są między innymi:

W celu dodatkowego rozjaśnienia wnętrza można stosować lustra. Pozwalają one również wizualnie powiększyć przestrzeń pomieszczenia.

Lampy kryształowe do wnętrza glamour

Wybierając lampy kryształowe do zastosowania we wnętrzach glamour, należy kierować się przede wszystkim wielkością pomieszczenia. Gdy wymiary nie zostaną odpowiednio dobrane, wówczas można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Nadmiernie duże lampy stworzą efekt przytłaczający. Natomiast wersje bardzo małe mogą tworzyć komiczny efekt. Do przestronnych salonów można wybrać większe i dłuższe żyrandole. W mniejszych pomieszczeniach można z powodzeniem zastosować plafony, czy lampy sufitowe. Kryształowe oświetlenie jest wyjątkowo dekoracyjne. Zatem zawsze warto uważać na to, aby nie przesadzać z efektem, który planuje się uzyskać. Wybranie dopasowanego i efektownego dodatku, pozwoli wzbogacić wnętrze w stylu glamour.