W dalszym ciągu pokutuje w społeczeństwie przekonanie, że wizyty u psychologa nie są czymś normalnym i że osoba, która się na nie decyduje w pewien sposób się piętnuje. Na szczęście tego typu stereotypowe podejście widać jeszcze tylko w mniejszych miejscowościach. W większych ludzie chodzą bardzo chętnie do psychologa wychodząc z założenia, że takie wizyty mają im pomóc.
Różnica między poradnią zdrowia psychicznego a poradnią psychologiczną
Oprócz oczywistej różnicy polegającej na innym brzmieniu nazwy te dwie poradnie mają jeszcze inne różnice. Otóż okazuje się, że poradnia psychologiczna poznań jest miejscem w którym oprócz psychologa znaleźć można terapeutę zaś w przypadku poradni zdrowia psychicznego trzeba się liczyć z tym, że w skład jej kadry będą wchodzić również psychiatrzy. Psychiatra to zawsze człowiek, który zajmuje się jednak zdecydowanie cięższymi przypadkami psychicznymi. Z kolei psycholog to człowiek, który pomaga na początku pojawiania się problemów. Z nieco cięższymi problemami trzeba się jednak udać do psychiatry.
Strach przed nieznanym
Wielu pacjentów poradni psychologicznych wspomina swoją pierwszą wizytę jako strach przed nieznanym. Ludzie ci bali się tego co może ich spotkać podczas terapii lub po prostu tego co tak naprawdę mogą o sobie samych się dowiedzieć. Często też mieli przeświadczenie o tym, że nie są pewni tego czy będą w stanie otworzyć się przed całkiem obcą osobą. Najczęściej jednak okazuje się, że poradnia psychologiczna poznań jest w stanie pomóc nawet w takich rozterkach.
Kolejne sesje i ulga
Bardzo często pacjenci uczęszczający do poradni psychologicznych opisują swój stan w trakcie drugich i kolejnych sesji jako ulga. Mają oni bowiem świadomość tego, że Psycholog Poznań jest miejscem, które pozwoliło im się otworzyć a przede wszystkim walczyć ze swoimi największymi słabościami. Dzięki wizytą w tym miejscu czują się po prostu zdrowsi i bardziej poukładani. Przede wszystkim jednak zaczynają odzyskiwać swoje zdrowie psychiczne a przecież właśnie o to w tej terapii chodzi.
Nić porozumienia
Bardzo ważne jest, aby już na samym początku terapii uzyskać nić porozumienia ze swoim psychologiem czy też psychoterapeutą. W ten sposób dana osoba będzie miała możliwość otworzyć się jeszcze bardziej na kolejnych spotkaniach a przede wszystkim będzie miała czas na to, aby jednak zmierzyć się ze wszystkimi swoimi lękami. Czas terapii zawsze jest czasem walki o siebie samego a przede wszystkim uświadomienia sobie w czym tak naprawdę tkwił problem.