Kuchenki mikrofalowe ranking

Uwielbiamy kuchenki mikrofalowe ze względu na ich wygodę, wszechstronność i stosunkowo niską cenę. Ponadto dzisiejsze kuchenki mikrofalowe na blacie potrafią znacznie więcej niż podgrzewanie resztek jedzenia, podgrzewanie mrożonych posiłków i robienie popcornu. Spróbuj gotować na parze warzywa, takie jak dynia spaghetti i ziemniaki, chrupiący bekon, a nawet gotować jajka w koszulce – a uzyskasz pyszne rezultaty znacznie szybciej niż z kuchenki lub piekarnika. Nic więc dziwnego, że 96 procent amerykańskich gospodarstw domowych posiada kuchenkę mikrofalową, a ponad dwie trzecie z nich woli kuchenki mikrofalowe na blacie .

W przeciwieństwie do kuchenek mikrofalowych do zabudowy lub mikrofalówek o dużym zakresie, kuchenki mikrofalowe nablatowe nie wymagają żadnej specjalnej instalacji i można je łatwo przenosić. Nawet jeśli masz małą kuchnię z ograniczoną przestrzenią na blat, istnieje wiele wspaniałych kompaktowych opcji. Ponadto są one ogólnie bardziej przystępne cenowo.

Cechy dobrej kuchenki mikrofalowej nablatowej

Może być wiele możliwości wyboru kuchenek mikrofalowych na blacie, które pasują do Twojej przestrzeni i stylu, ale są to podstawowe cechy, których należy szukać:

  1. Talerze obrotowe obracają jedzenie, aby zapewnić równomierne podgrzanie. Bez jednego musiałbyś zatrzymać cykl gotowania w połowie, aby obrócić talerz. Niektóre modele idą na boki. Zdejmowane są łatwiejsze do czyszczenia .
  2. Przycisk dodaj 30 sekund może wydawać się banalny, ale robi ogromną różnicę – pozwala szybko uruchomić lub dodać więcej czasu bez konieczności naciskania szeregu przycisków.
  3. Wstępnie ustawione funkcje są obecnie standardem, zwłaszcza w przypadku rozmrażania (na podstawie wagi lub ilości), podgrzewania i popcornu. Więcej nie zawsze jest lepsze i zwykle są droższe, więc szukaj takich, które mają to, czego potrzebujesz.
  4. Inteligentne czujniki dostosowują czas i poziom mocy, automatycznie mierząc ciepło w jedzeniu. Potrzeba domysłów, aby dowiedzieć się, jak długo należy podgrzewać jedzenie.
  5. Moc mówi, jak mocna jest kuchenka mikrofalowa. Jeśli podgrzewasz pojedyncze porcje jedzenia, rozmrażasz małe ilości warzyw i robisz popcorn, wystarczająca może być kuchenka mikrofalowa o mocy 700 do 900 W. W przeciwnym razie potrzebujesz co najmniej 1000 watów mocy. Większość instrukcji dotyczących podgrzewania zapakowanych mrożonych posiłków opiera się na kuchence mikrofalowej o mocy 1100 W. Cokolwiek niższego wymagałoby po prostu więcej czasu, aby się nagrzać.
  6. Rozmiar (określany jako stopy sześcienne) ma znaczenie – nie możesz zmieścić 11-calowego talerza obiadowego w naszym ulubionym kompaktowym kuchence mikrofalowej na blacie, a jeśli w Twojej kuchni jest mało miejsca, nasz najlepszy wybór dla dużych rodzin może nie mieć sensu.

Czy używanie mikrofal jest bezpieczne?

Jeśli kiedykolwiek powiedziano Ci, abyś nie patrzył w kuchenkę mikrofalową podczas gotowania, problem prawdopodobnie wynika z wycieku promieniowania. Nie musisz się martwić i oto dlaczego: Mikrofale wytwarzają formę promieniowania elektromagnetycznego zwanego mikrofalami, która wstrząsa cząsteczkami wody w żywności, powodując ich nagrzewanie. W przeciwieństwie do innych form szkodliwego promieniowania, takich jak promieniowanie rentgenowskie, te mikrofale nie są wystarczająco silne, aby spowodować uszkodzenie komórek, ale mogą potencjalnie spalić Cię w ten sam sposób, w jaki podgrzewają żywność. FDA reguluje mikrofale , upewniając się, że promieniowanie nie ucieka. Jest całkowicie uszczelniony, a warstwa siatki wewnątrz drzwi blokuje wydostawanie się fal. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa producenta, a będziesz gotowy do pracy!

Kuchenki mikrofalowe ranking

Kuchenka mikrofalowa TOSHIBA

Wcześniej polecaliśmy mniejszą wersję tej kuchenki mikrofalowej na blacie i ta trafia w nasz ranking kuchenek mikrofalowych. Ta 1,2 stopy sześciennej Toshiba to idealne połączenie ceny, rozmiaru i mocy. Posiada wszystkie niezbędne funkcje i nie tylko: ustawienia wstępne dla popcornu, pizzy i warzyw, blokadę zabezpieczającą przed dziećmi, przyciski szybkiego wybierania ekspresu przez jedną do sześciu minut i przycisk dodawania 30 sekund. Możesz także ustawić poziom mocy od jednego do dziesięciu do maksymalnie 1100 watów, co stanowi idealną moc wyjściową dla najszerszego zakresu zastosowań . Im wyższa moc, tym szybszy czas gotowania. Ustawienie zmiękczania / topienia dla czekolady, masła i sera działa na niższym ustawieniu mocy, aby zapobiec przypaleniu lub przegrzaniu.

Uwielbiamy uchwyt zamiast przycisku do otwierania drzwi, który jest bardziej ergonomiczny. Posiada przycisk wyciszania (przytrzymaj 8 przez pięć sekund), aby wyłączyć sygnały dźwiękowe i ostrzeżenia, gdy skończy się czas gotowania. Funkcja inteligentnego czujnika eliminuje zgadywanie z ponownego podgrzewania żywności – mierzy wilgotność w żywności i automatycznie dostosowuje czas i poziom mocy. Niektórym recenzentom brakuje sygnału dźwiękowego, który przypomina, że ​​jedzenie zostało w kuchence mikrofalowej. Jest dostępny w stylowym wykończeniu ze stali nierdzewnej lub czarnej stali nierdzewnej.

Wymiary : 20,5 x 17,1 x 12,8 cala
Moc : 1100 watów

Cyfrowa kuchenka mikrofalowa HAMILTON BEACH

Ta kuchenka mikrofalowa Hamilton Beach może być tania, ale nie oznacza to słabej wydajności. Ma moc wyjściową 1000 watów, zwykle spotykaną w modelach z wyższej półki cenowej stąd trafia w nasz ranking kuchenek mikrofalowych . Posiada wszystkie ważne funkcje: przycisk dodawania 30 sekund, blokadę przed dziećmi, sześć gotowych ustawień dla ziemniaków, popcornu, pizzy, napojów (jedno naciśnięcie na każde cztery uncje – tak przydatne do odgrzania kawy!), Mrożony obiad i podgrzewanie i szybkie przyciski ekspresowe przez jedną do sześciu minut. Uwielbiamy minutnik, który może pracować jednocześnie z cyklem gotowania. Można go również zamontować na ścianie, chociaż nie ma systemu wentylacyjnego, jak większość kuchenek mikrofalowych o większym zakresie . Niektórzy recenzenci zgłaszali, że wydaje głośny świszczący dźwięk, ale nie wpływa to na to, jak dobrze podgrzewa się jedzenie.

Wymiary : 21,2 x 16,1 x 11,8 cala
Moc : 1000 watów

Kuchenka mikrofalowa PANASONIC

Dwa czynniki sprawiają, że ta kuchenka mikrofalowa firmy Panasonic jest szybka: ma 1250 watów mocy grzewczej, jedną z najwyższych, jakie testowaliśmy, oraz wbudowany falownik, który pomaga szybciej i równomiernie podgrzewać potrawy. Zazwyczaj mikrofale naśladują niskie ciepło, kilkakrotnie włączając i wyłączając zasilanie, co może powodować nierówne gotowanie. To również trwa dłużej. Falowniki pomagają dostarczać moc w sposób ciągły, bez zatrzymywania się i ruszania. W naszych testach mikrofale z inwerterami  dobrze sobie radziły, równomiernie podgrzewając jedzenie i doskonale radziły sobie z pieczeniem ziemniaków , ale nie były w stanie rozmrażać mielonej wołowiny, jak również zwykłych mikrofal. Posiada również inteligentny czujnik, który wykrywa ilość pary uwalnianej przez żywność i dostosowuje zarówno poziom mocy, jak i czas gotowania, aby uzyskać najlepszy wynik.

Jest wyposażona w takie funkcje, jak szybkie 30, przycisk więcej i mniej do regulacji czasu gotowania w krokach co 10 sekund, minutnik szybkiego minutnika, funkcja opóźnionego startu i blokada przed dziećmi. Uwielbiamy funkcję utrzymywania ciepła, która działa do 30 minut po zakończeniu cyklu smażenia – można ją dodać na początku cyklu! Sensorowy przycisk gotowania ma imponujące 14 gotowych ustawień, od płatków owsianych po filety rybne, ale trzymaj się instrukcji obsługi, ponieważ jest to wiele kodów do zapamiętania.

Jest dostępny w kolorze czarnym, ze stali nierdzewnej i białym.

Wymiary : 21,8 x 19,1 x 12 cali
Moc : 1250 watów