Mało wymagające kwiaty = niezniszczalne rośliny

Nie daj się zwieść tym kapryśnym figom z liści . Nie każda roślina doniczkowa wymaga naturalnego zielonego kciuka i rozległej wiedzy ogrodniczej. Te odporne gatunki żyjące w pomieszczeniach mogą przetrwać, a nawet rozwijać się pomimo poważnego zaniedbania.

Mało wymagające kwiaty

Pothos

Ta zwisająca winorośl zyskała przydomek „diabelski bluszcz” ze względu na jej zdolność do wytrzymywania warunków niemal czarnej jak smoła, a także podlewania i nadmiernego podlewania. 

Aglaonema

Jeśli jesteś bardziej podlewaczem, doskonałą rośliną jest chińska wiecznie zielona roślina. Może wytrzymać nadmiar H2O i występuje w wielu kolorach, w tym zielonym, różowym, białym i czerwonym. 

Jade Plant

Jade zatrzymuje wodę w swoich okrągłych liściach, więc czasami może przetrwać dłużej niż miesiąc bez jakiejkolwiek uwagi. Jeśli dostaną wodę, zaczną się nawadniać i rosnąć . Umieść go w słonecznym oknie (najlepiej od strony południowej lub zachodniej) i podlewaj, gdy gleba wydaje się sucha.  

Paproć

Ta puszysta roślina znosi znacznie więcej nadużyć niż inne paprocie – dzięki temu, że technicznie nie jest paprotką. Asparagus setaceus  dostosowuje się zarówno do jasnych plam, jak i ciemniejszych zakamarków. Utrzymuj wilgotną glebę, a będzie się dobrze rozwijać.

Pilea peperomioides

Pilea peperomioides  najlepiej rośnie w zacienionym miejscu (lub zimowym parapecie) przy cotygodniowym podlewaniu, zgodnie z  The Little Book of House Plants and Other Greenery . Bonus: Możesz przesadzić odrosty, które wyrastają z podstawy łodygi i dać je jako prezenty.

Yucca

Przepis na szczęśliwą jukę jest prosty: słońce, słońce i jeszcze więcej słońca. Posadź w pojemniku wystarczająco głębokim, aby zrównoważyć ciężkie, zdrewniałe łodygi i oszczędnie podlewać. 

Spider Plant

Co jest lepsze niż jedna roślina pająka? Wiele  roślin pająka. Szybko rosnące pędy rodzą małe  „dzieci”  , które można ponownie sadzić w celu uzyskania dodatkowej zieleni w innym miejscu. Po prostu trzymaj się dobrze oświetlonych miejsc i nie zapomnij o cotygodniowym podlewaniu. 

Skrzydłokwiat

Jeśli masz skłonność do nadmiernego podlewania, wypróbuj  Spathiphyllum . Lilie pokoju mogą „prawie rosnąć w akwarium” – mówi Fried. Przy wystarczającej ilości światła będą również wytwarzać kwiaty w kształcie łopatek przez cały rok. 

Aloes

Aloes preferuje pośrednie światło, więc z pewnością będzie pasował do Twojego biurka lub stolika nocnego. Daj mu porządnie namoczyć co tydzień lub dwa, aby uzyskać optymalny wzrost.

Bluszcz angielski

Możesz pozwolić, aby długie wąsy zwisały z kominka lub półki, ale pnącza to także gra na topiary (lub ściany stadionu, jak na Wrigley Field). Polecamy Cascade, Domino i Irish Lace jako jedne z najlepszych odmian doniczkowych.