Miedź to materiał, który jest używany w produkcji instalacji elektrycznej, biżuterii oraz dodatków do domu. Jednak popularny metal był znany już wiele tysięcy lat temu i służył również do leczenia chorób skórnych i infekcji. Na szczególną uwagę zasługuje także bransoletka miedziana.
Medyczne zastosowanie miedzi
Miedź była wykorzystywana już w starożytnym Egipcie, Indiach i Grecji. Wtedy służyła przede wszystkim do wytwarzania naczyń oraz leczenia chorób, infekcji i niekorzystnych zmian skórnych. Bardzo popularne były maści, w nich starożytni ludzie mieszali rośliny, zioła oraz miedź. Metal stosowany był do odkażania ran – ta czynność była uwarunkowana bakteriobójczym działaniem miedzi. Woda wlana do naczynia z miedzi stawała się wolna od wszelkich baterii, zarazków i zanieczyszczeń. Zyskiwała także głęboki, niepowtarzalny smak.
Miedź sprawdzała się do leczenia chorób o podłożu bakteryjnym, wirusowym i drobnoustrojowym. Metal był w stanie zaleczyć kontaktowe zapalenia skóry, a wykorzystanie materiału do produkcji klamek, kranów i poręczy pozwalało ograniczyć przenoszenie zaraźliwych chorób i dolegliwości. Używano jej w trakcie wykonywania operacji medycznych.
Bransoletka miedziana – cenne zastosowanie
Dzisiaj miedź nie jest już wykorzystywana w celach odkażania ran w trakcie zabiegów operacyjnych, ale cały czas używamy cennych właściwości, jakie ma bransoletka miedziana. To doskonały sposób, żeby poprawić funkcjonowanie organizmu oraz uzupełnić niedobory w organizmie. Miedziana biżuteria pozwala poprawić wzrok i ułatwia regulację metabolizmu, czyli przydaje się osobom zmagającym się ze zbędnymi kilogramami oraz problemami z wagą. Bransoletka miedziana powinna być noszona przez cały czas, co przyczyni się do uniknięcia problemów z zasypianiem oraz budzeniem się w ciągu nocy.
Bransoletka wykonana z miedzi poprawia funkcjonowanie układu krążenia, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami oraz toksynami. Organizm staje się silniejszy i jest lepiej chroniony przed wirusami i bakteriami.
Biżuteria stworzona z cennego metalu doskonale wpływa na kondycję serca, pozwala uniknąć zawałów i problemów zdrowotnych o podłożu naczyniowo-krążeniowym.
Bransoletka miedziana wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci. Ta zaleta jest ściśle związana ze zwiększoną produkcją kolagenu oraz elastyny w skórze, które przekładają się na opóźnienie procesów starzenia oraz atrakcyjny i promienny wygląd. Dzięki noszeniu bransoletki kości stają się mocniejsze, bardziej wytrzymałe, a minerały ze spożywanego jedzenia lepiej się wchłaniają.