Najlepsze komedie romantyczne wszech czasów

Prawdopodobnie nigdy nie było lepszego czasu na maraton filmowy, a ponieważ uwielbiamy dobry emocjonalny rollercoaster, zebraliśmy najlepsze komedie romantyczne, które uderzą Cię w dobre uczucia. Wciągnij swoją najprzytulniejszą piżamę, weź pocieszający koc obciążeniowy , popcorn (a może weź butelkę wina – może coś z naszej listy najlepszych tanich marek win ?) – i przygotuj się do chichotania i pociągania nosem razem z ulubionym gwiazdy, ponieważ przypominają nam, że miłość wcale nie jest martwa.

Od czasu do czasu uwielbiamy dobre komiksy rom-com (zwłaszcza jeśli zdarza się, że zawiera jedne z najlepszych romantycznych filmów na Netflix ), ponieważ przypomina nam, że czasami wszystko naprawdę wychodzi dobrze. A co, jeśli niektóre z nich są tak naciągane, że idealnie pasowałyby również do sekcji fantasy? Kiedy musisz uciec od prawdziwego świata i po prostu chcesz na chwilę wyłączyć mózg, nie możesz pokonać dobrej historii miłosnej. Przestańmy nazywać ten gatunek „winną przyjemnością” i przyznajmy, że nie ma nic złego w odrobinie zabawy. Oto najlepsze opcje, o które możesz poprosić, od starych klasyków po zabawne nowe filmy.

Najlepsze komedie romantyczne wszech czasów w przypadkowej kolejności:-)

Fotografia (2020)

Nie wiemy, czy to nostalgia z lat 90., historia z przeszłości, doskonała ścieżka dźwiękowa i kostiumy, czy też występy Issy Rae i LaKeith Stanfield na miejscu, ale ta historia miłosna na podwójnej osi czasu przekonała nas, że sprawy serca nie wiedzą ramy czasowe.

Ona (2013)

Ten film z epoki technologicznej z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Film opowiada o samotnym pisarzu Theodore (Joaquin Phoenix), który zakochuje się w swojej wirtualnej asystentce (Scarlet Johansson). Jest zaprogramowana tak, aby spełniać wszystkie jego potrzeby, ale to niewiele pomaga, gdy musi liczyć się ze skomplikowanymi odczuciami dotyczącymi maszyny.

Zawsze bądź moim może (2019)

W reżyserskim debiucie komika Ali Wonga gra również Sashę Tran, znanego szefa kuchni, który wraca do domu w San Francisco, aby otworzyć nową restaurację. Oczywiście spotyka swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa, Marcusa Kima (Randall Park), którego życie nie potoczyło się dokładnie tak, jak miał nadzieję. Iskry lecą, żartują, a wraz z nimi mnóstwo dramatów.

Jak romantyczne (2019)

Wzywamy wszystkich cyników: znajdziesz tu pokrewnego ducha. Natalie (Rebel Wilson) przez całe życie przewróciła oczami na romans. Więc kiedy zostaje strącona do nieprzytomności przez rabusia i budzi się w stereotypowej komedii romantycznej, powiedzmy, że nie jest tym specjalnie podekscytowana.

Lepiej późno niż później (2003)

Romans nie jest przeznaczony tylko dla wiosennych kurczaków. Jack Nicholson i Diane Keaton występują w tej słodkiej komedii romantycznej o dwojgu starszych ludzi, którzy mimo wszystko zakochują się w sobie. Nicholson gra Harry’ego, człowieka z branży muzycznej, który lubi ich młodszych. Kiedy ma atak serca w domu matki swojej dziewczyny (to jest Keaton), w końcu się w niej zakochuje. Wyniki są tak histeryczne, jak wzruszające.

Cała ona (1999)

Ta klasyczna brzydka historia o kaczkach może być obecnie nieco stereotypowa, ale z jakiegoś powodu trwa tak długo. Po tym, jak przystojniak z liceum Zack zostaje rzucony przez swoją ładną, ale złośliwą dziewczynę, zakłada, że ​​zwykłą dziewczynę może zmienić w królową balu maturalnego za pomocą małej sukienki. Ale żart mu się nie udaje, bo zaczyna nabrać na swój cel, Laney.

Całowanie Jessiki Stein (2001)

Rom-comów, które badają relacje LGBTQ +, są nadal dość rzadkie, co czyni ten z 2001 roku jeszcze piękniejszym. Jessica Stein to dziennikarka z bardzo żydowskiej rodziny, która po prostu nie znalazła miłości. To znaczy, dopóki nie pozna Helen Cooper. Podąża za wszystkimi Twoimi ulubionymi tropami z komiksów romskich z odświeżająco queerowym akcentem.

Kiedy Harry poznał Sally (1989)

Czy mężczyźni i kobiety mogą być naprawdę przyjaciółmi ? Oto pytanie, na które próbuje odpowiedzieć ten film królowej komedii romskiej, Nory Ephron. Chemia Meg Ryan i Billy Crystal po prostu przecieka przez ekran, a kto może zapomnieć o tej kultowej scenie w Katz’s Delicatessen? Ze scenami, w tym jesiennym Central Parkiem, Metropolitan Museum of Art i słynnymi delikatesami, jest to list miłosny do Nowego Jorku.

Śniadanie u Tiffany’ego (1961)

Mówiąc o Nowym Jorku, wizerunek Audrey Hepburn w czarnej wieczorowej sukni przed Tiffany & Co. to jedna z najbardziej rozpoznawalnych scen w historii kina. Film przedstawił także widzom słodką balladę „Moon River” Henry’ego Manciniego, która zdobyła Oscara w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka. Przyznaj się, już nucisz.

Mój chłopak się żeni (1997)

Tak wielu z nas współczuje Julianne ( Julia Roberts ), kiedy zdaje sobie sprawę, że jest zakochana w swoim najlepszym przyjacielu Michaelu ( Dermot Mulroney ), kiedy zaręczy się z Kimberly ( Cameron Diaz ). Nigdy nie zapomnimy sceny grupowego śpiewania do utworu Dionne Warwick „I Say a Little Prayer”.

Bezsenność w Seattle (1993)

W tym filmie o niedawnym wdowcu ( Tom Hanks ) i pisarce prasowej ( Meg Ryan ), mieszkających po przeciwnych stronach kraju, na światło dzienne wychodzą zarówno trudności, jak i zaskakujące zalety związków na odległość . W tym roku może się to wydać szczególnie istotne dla wielu z nas.

Dziennik Bridget Jones (2001)

Chociaż są teraz trzy filmy o Bridget Jones , oryginał pozostaje jednym z naszych ulubionych komedii romantycznych wszechczasów. Nie można nie kochać Renée Zellweger uroczy wydajność jest jak niewygodne Bridget bohaterki, jej zalotnie szefa ( Hugh Grant ) i adorably dziwny przyjaciel rodziny ( Colin Firth ). Zabawna walka Firtha i Granta, która rozlewa się na ulicach Londynu, dopada nas za każdym razem.

Pretty Woman (1990)

Julia Roberts i Richard Gere tworzą jedną uroczą parę, ale wybryki Robertsa naprawdę zapewniły jej miejsce w kanonie. „Wielki ogromny.” stała się częścią naszego leksykonu po obejrzeniu scen z jej zakupów w Beverly Hills, a większość z nas nie może nawet wyobrazić sobie meczu polo bez tupania Robertsa.

To właśnie miłość (2003)

W tym wielowymiarowym ulubionym świecie każdy ma inną preferowaną historię postaci . Przedstawia próby i udręki ośmiu różnych par: premiera i jego asystenta, dwóch dorosłych aktorów filmowych, pary z problemami małżeńskimi i niegdyś gwiazdy muzyki pop. Plotki są prawdziwe: miłość naprawdę jest wokół nas.

Cztery wesela i pogrzeb (1994)

Charles (Hugh Grant) jest zawsze uczestnikiem ślubu, nigdy panem młodym. Ale wciąż wpada na Carrie ( Andie MacDowell ) i ostatecznie musi wziąć pod uwagę, że może się to ostatecznie zmienić. Ta dziwaczna komedia wciąż wydaje się świeża, nawet ponad 20 lat po jej ukazaniu się.

Dzień świstaka (1993)

Weatherman Phil ( Bill Murray ) przeżywa w kółko drobne wakacje w tym, co zaczyna się jako frustrujący koszmar. Ale kiedy zaczyna zakochiwać się w Ricie ( Andie MacDowell ), zdaje sobie sprawę, że jego pozorna nieśmiertelność może pomóc mu ją zdobyć. Poniżej znajduje się wiele prób i błędów – a także pewien rozwój osobisty.

Notting Hill (1999)

Ten niezwykły romans między walczącym właścicielem księgarni ( Hugh Grantem ) a gwiazdą filmową ( Julia Roberts ) to bajka na współczesność. Być może już znasz jej najbardziej kultową linię: „Jestem też tylko dziewczyną, stojącą przed chłopcem i proszącą go, by ją kochał”. Obsadę uzupełnia urocza grupa drugoplanowych postaci, takich jak ekranowy współlokator Granta, Spike ( Rhys Ifans ) i dziwaczna siostra ( Emma Chambers ).

50 pierwszych randek (2004)

Zakochanie się jest wystarczająco trudne bez utraty pamięci krótkotrwałej, ale dokładnie taka jest sytuacja w tym słodkim filmie Sandlera. Obserwowanie, jak Henry (Adam Sandler) kultywuje związek z Lucy (Drew Barrymore) pomimo jej problemów z pamięcią, uderzy cię dokładnie tam, gdzie ma to znaczenie. Ten film nakręcony w Oahu również zdobywa punkty za oszałamiającą scenerię.

Masz wiadomość (1998)

Niektóre technologie w tym standardzie późnych lat 90. mogą być nieco przestarzałe, ale wiadomość wciąż trafia. Tom Hanks i Meg Ryan wystąpili razem w trzech filmach, ale You’ve Got Mail jest naszym ulubionym ze względu na sposób, w jaki najlepiej wykorzystuje ich zaraźliwą chemię ekranową.

Propozycja (2009)

Apodyktyczna Margaret ( Sandra Bullock ) w zasadzie zmusza swojego pracownika Andrew ( Ryan Reynolds ) do poślubienia jej, aby mogła uniknąć deportacji do Kanady, co jest wystarczająco niewygodne. Ale kiedy odwiedzają jego rodzinę na Alasce, na śniegu zaczynają latać iskry. Przyjedź do wspaniałej posiadłości na Alasce , zostań na kolejkę B etty White jako uroczo niebieska babcia Andrew.

Rzymskie wakacje (1953)

Audrey Hepburn ujawnia swój spory talent jako znudzona księżniczka Ann, która ucieka przed swoimi opiekunami na przygodę z amerykańskim dziennikarzem Joe Bradleyem ( Gregory Peck ) w tej romantycznej komedii, która przygotowała scenę dla tak wielu. Być może znasz już kultową scenę skuterów, która w zasadzie stworzyła trend polegający na jeździe Vespą po ulicach miasta ze swoją sympatią.

Mamma Mia! (2008)

Oglądanie tego filmu bez tańczenia w salonie do wszystkich wspaniałych melodii ABBA jest prawie niemożliwe . Sophie (Amanda Seyfried) zaprosiła na swój ślub trzech mężczyzn, którzy mogą być jej ojcem, ale nie powiedziała o tym swojej mamie Donnie (Meryl Streep). Nic dziwnego, że Donna nie lubi ponownie łączyć się ze swoimi dawnymi fanami – Samem (Pierce Brosnan), Harrym ( Colin Firth ) i Billem (Stellan Skarsgård). Następuje wszelkiego rodzaju muzyczna wesołość.