O czym warto pamiętać przy organizowaniu przyjęcia?

catering okolicznościowy

Organizowanie udanego przyjęcia to prawdziwe wyzwanie. Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik – wystarczy jeden mały błąd, aby świetnie zapowiadająca się impreza nie przebiegła pomyślnie. O czym należy pamiętać podczas organizowania takiego przyjęcia? Dlaczego warto postawić na catering okolicznościowy?

Catering okolicznościowy – istotny element każdej imprezy

Sekretem każdego spotkania towarzyskiego jest dobre jedzenie. Tworząc menu, warto sugerować się zarówno gustem gości, jaki charakterem przyjęcia – na wieczorze filmowym musi pojawić się popcorn, na urodzinach tort, a na oficjalnym obiedzie dwa dania i przystawki. Gdy wśród zaproszonych osób znajdują się dzieci, można przygotować dla ich osobne przekąski. Osoby niewprawione w kuchni bądź preferujące zaoszczędzenie czasu, powinny postawić na coś sprawdzonego, jak np. Catering okolicznościowy. To dzięki takiej usłudze można mieć pewność, że goście nie będą chodzić głodni.

Planowanie – od tego należy rozpocząć działania związane z organizacją przyjęcia

Wszystko zaczyna się od odpowiedniego pomysłu. Wyznacza on sposób myślenia o przyjęciu oraz znacznie upraszcza podejmowanie kolejnych decyzji organizacyjnych. W związku z tym, już na samym początku warto zastanowić się, czy będzie to wielka, huczna impreza, czy kameralna kolacja dla kilku najbliższych znajomych.

Po określeniu charakteru przyjęcia oraz liczby zaproszonych osób, należy skupić się na wyborze dogodnej lokalizacji – w domu, w ogrodzie, czy też w restauracji lub w klubie. Warto mieć na względzie wygodę swoich gości. Miejsce powinno być wystarczająco obszerne, aby bez problemu pomieściło wszystkich uczestników spotkania.

Kolejnym krokiem w organizowaniu przyjęcia jest wyznaczenie daty okoliczności. Upewnij się, iż nie koliduje ona z innymi zobowiązaniami gości – innymi uroczystościami, pracą czy ważnymi świętami.

W tym momencie należy przejść do określenia listy zaproszonych osób oraz dysponowanego budżetu. Warto wstępnie oszacować koszt takiego przyjęcia oraz zastanowić się, ile pieniędzy zostanie na nie przeznaczonych.

Po zaplanowaniu wyżej wymienionych składników organizowania przyjęcia można przejść do zaproszenia gości na uroczystość. Trzeba poinformować ich o planowanym terminie, miejscu, okazji oraz obowiązującym dress-code czy temacie przyjęcia.

Teraz przyszedł czas na zadbanie o takie szczegóły jak porządek i dekoracje, jedzenie i atmosfera przyjęcia – wszystko zależy od tematu przewodni i zaproszonych gości.