Ranking ekspresów do kawy

ranking ekspresów do kawy

Jeśli chcesz zmniejszyć liczbę wizyt w lokalnej kawiarni, najlepsze domowe ekspresy do kawy pomogą Ci przygotować latte lub cappuccino w zaciszu własnej kuchni.

Według włoskiego Narodowego Instytutu Espresso espresso zużywa o wiele mniej wody niż tradycyjna kawa przelewowa , a także drobniejsze fusy i co najmniej dziewięć barów ciśnienia , co skraca czas parzenia do mniej niż 30 sekund. Rezultat jest grubszy, bardziej kremowy i mocniejszy w smaku niż kawa przelewowa . Podczas gdy pojedynczy kieliszek espresso zwykle mierzy 0,88 uncji, espresso zawiera więcej kofeiny na uncję płynu niż kawa przelewowa (od 375 mg do 520 mg na filiżankę 7,6 uncji espresso, w porównaniu z 95 mg do 165 mg na 7,6-uncjowa filiżanka kawy, według Nespresso ).

Istnieje kilka sposobów na przygotowanie espresso za pomocą półautomatycznych, automatycznych, super-automatycznych lub w pełni automatycznych maszyn do saszetek. Ale ekspres do kawy to inwestycja – zwłaszcza jeśli chcesz mieć taki, który ma wszystkie dzwonki i gwizdki – dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaje funkcji, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Jak testujemy ekspresy do kawy

Oceniamy każdy pod względem łatwości użycia, czasu parzenia, konsystencji, smaku i głośności. W naszym ostatnim teście zebraliśmy grubo ponad 20 ekspresów w laboratorium, zaparzając ponad 60 filiżanek espresso. Jeśli maszyna miała spieniacz do mleka, przetestowaliśmy ją zarówno z mlekiem odtłuszczonym, jak i owsianym.

Naszymi ulubionymi były maszyny, które były łatwe w konfiguracji, proste w obsłudze i nie wymagały instrukcji obsługi, szybko się nagrzewały i nie wymagały długiego czekania. Najlepsze maszyny produkowały gorącą, gładką filiżankę espresso, która miała głębię i nie była zbyt gorzka ani kwaśna, z gładką pianką bez zauważalnych dużych lub małych pęcherzyków powietrza.

Przeczytaj więcej o naszych ulubionych modelach poniżej i przewiń do końca tej historii, aby zapoznać się z najważniejszymi wskazówkami naszego Kitchen Lab, które pomogą Ci znaleźć najlepszy ekspres do kawy:

Ranking ekspresów do kawy

VertuoPlus

Po pierwsze, uwielbiamy łatwość obsługi Nespresso VertuoPlus. Pokrywka otwiera się i zamyka jednym dotknięciem dźwigni, a parzenie można rozpocząć za dotknięciem jednego przycisku. Nie można również przypadkowo użyć niewłaściwego kapsułki: maszyna do kapsułek wykorzystuje specjalny system do wykrywania kodu kreskowego na kapsułce, a następnie parzy ją dokładnie tak, jak powinna. Wybierz jeden z pięciu rodzajów napojów, w tym espresso, podwójne espresso, gran lungo, kubek i alt ( idealne do kubków podróżnych ).

W naszych testach każda filiżanka kawy była gorąca i zaokrąglona luksusową pianką. Podoba nam się również to, że położenie zbiornika na wodę można przesuwać, aby pomieścić blat o dowolnej wielkości. Kolejną godną uwagi zaletą jest to, że Nespresso poddaje  recyklingowi zużyte kapsułki, jeśli odeślesz  je z powrotem do firmy, a ich najnowsza maszyna Vertuo jest wykonana w 54% z przetworzonego plastiku. Wreszcie nie możesz pobić ceny.

Ultima Pro CAPRESSO

Jeśli chodzi o tradycyjne ekspresy do espresso, to ten jest świetny w użyciu – jest bardzo łatwy w obsłudze i tworzy gładką filiżankę espresso z idealną pianką, porównywalną z jednym z najdroższych automatów, które testowaliśmy. Posiada przyciski do podwójnego espresso, gorącej wody i pary (używane do spieniania i spieniania mleka za pomocą dołączonej rurki pary). Można go również zaprogramować, aby zaparzyć espresso większe lub mniejsze niż domyślne 1,5 uncji (im większe espresso, tym łagodniejszy smak i odwrotnie).

Najbardziej unikalną cechą tego ekspresu jest ukryta pod pokrywą – uchwyt na dołączoną miarkę do kawy i dodatkowy filtr do kawy. Chociaż zbiornik na wodę jest mały w porównaniu do innych ekspresów do kawy, uważamy go za profesjonalny, ponieważ zachęca do częstszej wymiany wody, co oznacza świeższe espresso w smaku.

Bambino Plus BREVILLE

Breville Bambino Plus jest doskonały automat dla tych, którzy pragną tradycyjne espresso podejmowania doświadczenia . Jest wyposażony w dwa dwuścienne kosze z filtrem na wstępnie zmieloną kawę ziarnistą, narzędzie do przycinania, ubijak i dzbanek na mleko do użycia z dołączoną rurką pary. Wybierz pomiędzy pojedynczym espresso lub podwójnym espresso oraz parującym, spienionym lub bardzo spienionym mlekiem. W naszych testach ten ekspres wytwarzał mocne espresso z pianką, która nie była nachalna.

Essenza Mini BREVILLE-NESPRESSO

Niewiele przebije mały rozmiar i moc tego ekspresu na kapsułki: przy 19 barach ciśnienia tworzy dobre, pełne espresso z kremową pianką. Do wyboru espresso lub lungo, z opcją użycia lub wyjęcia kroplówki, aby uzyskać większą filiżankę. Pojemnik na wodę wydaje się na pierwszy rzut oka mały, ale nie przeszkadzało nam napełnienie go na najświeższe kubki do degustacji. Można go również kupić w pakiecie z oddzielnym spieniaczem do mleka lub rozważyć podobny ekspres do kawy, który testowaliśmy  z wbudowanym spieniaczem, który wykorzystuje ten sam typ oryginalnych saszetek.

Ekspres do kawy K-Cafe KEURIG

Jeśli szukasz ulepszenia Keurig, specjalnego prezentu lub opcji bezmyślnego spieniania mleka, nie szukaj dalej niż Keurig K-Cafe. Cztery opcje rozmiaru kawy (6 uncji, 8 uncji, 10 uncji i 12 uncji) oraz opcja „mocna” ułatwiają delektowanie się ulubionym kubkiem K dokładnie tak, jak lubisz. Dodaj kapsułkę Espresso Roast K-cup i opcję rozmiaru „shot”, a także jesteś na najlepszej drodze do zrobienia dobrej filiżanki espresso.

Podczas gdy kubek Espresso Roast K nie do końca spienia pianę, wbudowany spieniacz do kawy pozwala szybko i łatwo spienić mleko w przypadku cappuccino (mniej mleka) i latte (więcej mleka); dodatkowo jest też opcja „na zimno”, jeśli chcesz cieszyć się spienionym napojem mlecznym na lodzie. W naszych testach ta maszyna do kapsułek była bardzo spójna, jeśli chodzi o czas podgrzewania, czas parzenia, temperaturę kawy i objętość.

La Specialista DE’LONGHI

Ten automatyczny ekspres do kawy zapewnia filiżankę espresso, która jest tak fantazyjna, na jaką wygląda; ponadto jest łatwy w obsłudze i dostosowywaniu do własnych preferencji. Wybierz jeden z sześciu stopni mielenia (dobry do ciemnego espresso, gruby do kawy), a następnie wybierz pojedyncze espresso, podwójne espresso, Americano lub kawę. Dozuje również gorącą wodę do herbaty.

La Specialista ma wbudowany mechanizm ubijający, który pomaga idealnie spakować fusy, oraz manometr, który możesz monitorować, aby upewnić się, że robisz idealną filiżankę. Posiada również regulowaną dyszę pary, która może być używana do mleka płaskiego (najlepsze do latte) lub spienionego (najlepsze do cappuccino). Uwielbialiśmy całe espresso, które wyprodukowało, z cienką, jedwabistą pianką.  Pukacz na zużyte fusy można kupić osobno, co okazało się bardzo przydatne podczas robienia espresso po espresso.

Super automatyczny ekspres do espresso i cappuccino KRUPS EA89

Ten super automatyczny ekspres do kawy jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze. Wystarczy nacisnąć przycisk „on”, aby przejść przez konfigurację krok po kroku na ekranie. Podczas naszego testu byliśmy w stanie bez wysiłku ustawić godzinę, datę i poziom twardości wody. Przyciski były bardzo wyraźne i czułe, a ekran prowadził nas przez każdy pozostały etap, od podgrzewania do parzenia i czyszczenia. Nigdy nie musieliśmy zgadywać, na jakim etapie znajduje się maszyna, ponieważ wyraźnie opisywał to na ekranie.

Do wyboru pięć rozmiarów (espresso, duża kawa, ristretto, doppio lub americano), trzy opcje mleka (cappuccino, macchiato lub spienione mleko), dodatkowy shot, ciemny napar i trzy opcje temperatury wody dla różnych herbat (zielona, ​​czarna i ziołowe). Pojemnik na mleko można łatwo podłączyć do wylotu kawy, który płynnie dostosowuje się do różnych wysokości, aby pomieścić różne rozmiary filiżanek i zapobiegać rozpryskiwaniu.

Jedna z najbardziej wyjątkowych funkcji: Możesz ustawić czas „budzenia” dla określonych godzin i dni – dzięki czemu możesz pominąć 1½ minuty czasu podgrzewania i cieszyć się gorącym kubkiem, gdy będziesz gotowy.