Ranking frytkownic powietrznych

Frytkownice powietrzne to małe piekarniki z wysoce skoncentrowanym źródłem ciepła i silnym wentylatorem, który porusza gorące powietrze, aby chrupnąć skrzydełka, frytki, warzywa i więcej smażonych na powietrzu przepisów z niewielką (lub zerową!) Ilością oleju. Tworzą przyjemne „smażone” wykończenie, z którym Twoja kuchenka nie może konkurować, a także efekty podgrzewania, które zdmuchują przeciętną kuchenkę mikrofalową. Ponadto frytkownica powietrzna wymaga tylko niewielkiej ilości oleju, aby potrawy były chrupiące z ułamkiem kalorii i tłuszczu tradycyjnych metod gotowania, takich jak smażenie w głębokim tłuszczu.

Podczas testów oceniamy frytkownice powietrzne i tostery powietrzne pod kątem łatwości obsługi i wydajności przez smażenie powietrzem mrożonych i świeżych frytek i skrzydełek z kurczaka. Otrzymane jedzenie oceniliśmy pod kątem kruchości, soczystości i równości. Nasze najlepsze produkty smażone na powietrzu mają chrupiącą konsystencję z wilgotnym wnętrzem i były łatwe w użyciu dzięki dużym, łatwym do odczytania elementom sterującym, które ledwo wymagały instrukcji obsługi.

Najlepsze frytkownice powietrzne

frytkownica Ninja Air Max XL

5,5-litrowa frytkownica Ninja Air Fryer Max XL okazała się najlepsza w naszym teście tradycyjnej frytkownicy powietrznej z koszem. Zdobył najwyższe oceny we wszystkich kategoriach za łatwość obsługi dzięki łatwym w użyciu i czytelnym przyciskom oraz przejrzystej instrukcji obsługi. Podczas naszych testów kosz frytkownicy z łatwością wsuwał się i wysuwał, co sprawiało, że obsługa była prosta. Jesteśmy fanami gładkiego, ceramicznego wnętrza kosza i wyjmowanej tacy, która sprawia, że ​​nie przywiera. Taca jest również dobrze dopasowana do dna kosza, dzięki czemu nie musisz się martwić, że wypadnie, gdy przewrócisz jedzenie na talerz. Oba można myć w zmywarce i łatwe do czyszczenia, nawet jeśli zdecydujesz się na pranie ręczne.

Oprócz tego, że jest łatwy w użyciu, Ninja Air Fryer Max XL uzyskał najwyższą wydajność. Produkowała chrupiące, a nawet mrożone frytki, domowe frytki i skrzydełka z kurczaka, które były wilgotne w środku. Testowany przez nas model jest wyposażony w ruszt do pieczenia, który zapewnia jeszcze szybsze i bardziej soczyste rezultaty oraz topiony ser. Posiada również kilka ustawień gotowania, w tym maksymalne pieczenie chrupiące i pieczone na powietrzu, które osiągają 450 ° F i suszenie, które osiąga niski poziom 105 ° F. Różne ustawienia są zaprogramowane z unikalnymi temperaturami maksymalnymi i minimalnymi, dzięki czemu można intuicyjnie osiągnąć różne wyniki gotowania. Kolejną unikalną funkcją jest licznik czasu, który odlicza do sekundy.

Chefman TurboFry

W naszych testach 3,7-litrowy Chefman TurboFry dawał chrupiące i równe wyniki. Był również łatwy w użyciu z lekkim koszem do frytkownicy powietrznej. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest wentylowany kosz, który sprzyja cyrkulacji powietrza, a także pozwala na kapanie, jeśli nie usuniesz nagromadzonego tłuszczu między rundami. Wyjmowana taca ma wiele otworów wentylacyjnych, które można czyścić szczoteczką. Dostępna jest wersja cyfrowa, którą testowaliśmy w przeszłości i która pozwala na dokładniejszy wybór temperatury i czasu, ale jeśli nie jesteś osobą, która programuje określone czasy, TurboFry jest świetną wartością.

Instant Pot Vortex Plus

Byliśmy pod wrażeniem wydajności tej frytkownicy powietrznej producentów jednej z naszych ulubionych marek kuchenek wielofunkcyjnych. Instant Vortex Plus firmy Instant Pot jest elegancki dzięki swojej powierzchni ze stali nierdzewnej i dużym, łatwym do odczytania przyciskom. Oferuje sześć ustawień gotowania, w tym smażenie na powietrzu, pieczenie, opiekanie, pieczenie, podgrzewanie i suszenie, z różnymi programowalnymi ustawieniami temperatury i czasu. Pokrętło pozwala na łatwy wybór, więc nie musisz 100 razy klikać przycisku, aby uzyskać żądaną temperaturę. Kosz do frytkownicy powietrznej jest duży (6 litrów) i kwadratowy, co zapewnia więcej miejsca do gotowania niż jego okrągłe konkurenci, co stanowi inwestycję w inteligentny dom dla rodziny . Wyjmowana taca ma cienki uchwyt na zawiasach, który pozwala na łatwe wyjmowanie, ale także leży płasko, aby nie zakłócać obszaru gotowania.

Frytkownica do piekarnika konwekcyjno-konwekcyjnego toxinart

Firma Corninart jako pierwsza wprowadziła na rynek toster, frytkownicę powietrzną, która umożliwia opiekanie tostów, pieczenie, pieczenie konwekcyjne i smażenie na powietrzu. Przetestowaliśmy przedstawioną na zdjęciu wersję cyfrową, która nie tylko pozwala uzyskać tosty o najbardziej równomiernym kolorze, ale także najbardziej chrupiące potrawy smażone na powietrzu w najkrótszym czasie. Prostokątny stojak do smażenia na powietrzu o wymiarach 15,5 na 16 cali oferuje dużą powierzchnię do gotowania i znajduje się na szczycie tacy ociekowej / na okruchy, co ułatwia czyszczenie. Od czasu wprowadzenia na rynek frytkownic powietrznych z tosterem, mieszcząc się w piekarniku z tosterem, firma Expedia wprowadziła również mniejszą wersję z tymi samymi funkcjami i jakością.

Frytkownica Cosori Air

Kwadratowy kosz Cosori o pojemności 3,7 litra oferuje dużo miejsca do gotowania, zwłaszcza w porównaniu do okrągłych konkurentów. Jest zdejmowany i lekki, z wieloma otworami wentylacyjnymi zapewniającymi optymalną cyrkulację powietrza. Panel sterowania jest wyposażony w ustawienia wstępne, które są zaprogramowane z zalecanymi temperaturami i czasami gotowania, w tym opcją wstępnego podgrzewania, która nie jest powszechna we frytkownicach powietrznych. Frytkownica Cosori Air może być również używana z ustawieniem ręcznym, jeśli żadne z ustawień wstępnych nie jest idealne.

W naszych testach Cosori uzyskał wysoką ocenę za łatwość obsługi, a ponad 800 pięciogwiazdkowych recenzentów na Amazon zgadza się z tym. To również dobre świeże frytki i skrzydełka. Mrożone frytki wymagały prawie 10 minut mniej niż instrukcja producenta, więc miej oko na smakołyki, które gotujesz. Podczas gotowania z frytkownicy wydobywała się para, co spowodowało kondensację na szufladzie – ta para nie wpływała na wyniki.

GoWISE USA 7-kwartalna elektryczna frytkownica powietrzna

GoWISE USA 7-Qt. Frytkownica powietrzna to ta, na którą najbardziej zwracamy się do gotowania w dużych partiach, ponieważ jest tak duża. W naszych testach smażono na powietrzu chrupiące frytki i soczyste skrzydełka, do których ciągle wracaliśmy. Kosz do frytkownicy powietrznej ma podłużny kształt, co pozwala na więcej gotowania w jednej warstwie niż w okrągłych koszach i jest dużą zaletą, jeśli chodzi o suszenie. Ta frytkownica GoWise jest wyposażona w trzy dodatkowe stojaki, które można układać w stos, co odróżnia ją od innych na rynku. Ruszty układają się w stos, co pozwala smażyć na powietrzu cienko i odwadniać do czterech warstw jednocześnie.

Philips Compact Airfryer

Naszą ulubioną cechą frytkownicy Philips Premium Air Fryer jest jej kompaktowy kształt, który nadal umożliwia gotowanie wystarczającej ilości jedzenia na jedną lub dwie porcje. Przy 2,5 litra to najmniejsza z frytkownic powietrznych firmy Philips, dostępna w rozmiarach XL i XXL. Jest to także jedyna frytkownica powietrzna, którą testowaliśmy z pokrywą rozpryskową. W naszych testach pokrywka pomogła w przygotowaniu chrupkich mrożonych frytek, które były wilgotne w środku, nie wyschnięte i równomiernie złociste. Pozwala również na smażenie na powietrzu tłustych potraw, takich jak kiełbaski, które zwykle nie są zalecane we frytkownicach powietrznych, ponieważ mogą powodować dymienie. Oprócz pokrywki, Philips jest bardzo łatwy w użyciu dzięki przyjaznemu dla użytkownika panelowi sterowania i czterem zaprogramowanym ustawieniom. Uchwyt kosza można zdjąć, aby ułatwić czyszczenie.

Kompaktowa frytkownica Dash

Dash jest idealny dla osób, które gotują tylko dla siebie. Przy 1,7 litra ma niewielką powierzchnię, która może szybko ugotować jedną porcję jedzenia. Mniejsza powierzchnia oznacza, że ​​zajmuje mniej miejsca na blacie, a mniejszy kosz oznacza łatwiejsze czyszczenie. Dash ma mechaniczny zegar, co sprawia, że ​​programowanie z dokładną dokładnością do minuty jest trochę trudne. Pokrętło temperatury również nie oferuje wielu opcji temperatury, ale i tak używamy maksymalnej temperatury 400 ° F do smażenia na powietrzu większości potraw. Uwielbiamy to, że jest dostępny w szerokiej gamie wyskakujących kolorów, w przeciwieństwie do większości frytkownic powietrznych dostępnych na rynku