Ranking oczyszczaczy powietrza

Wiesz już, że regularne sprzątanie domu jest ważne , ale poza powierzchnią często patrzy się jeszcze jeden element: powietrze. Korzystanie z oczyszczacza powietrza może pomóc w upewnieniu się, że wdychane powietrze jest czyste, ale nie wszystkie oczyszczacze powietrza są takie same.

Jedna ważna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę: Skuteczność oczyszczaczy powietrza w rzeczywistych sytuacjach prawdopodobnie nie będzie naśladować skuteczności kontrolowanych warunków w laboratorium. Oznacza to, że zmierzenie rzeczywistej skuteczności oczyszczacza powietrza może być trudne. Sprawdziliśmy większość tych oczyszczaczy powietrza, oceniając ich elementy sterujące i interfejsy pod kątem łatwości użytkowania, a także przeglądając specyfikacje i dokumentację testową oraz wybierając marki, które znamy i którym ufamy.

Czy oczyszczacze powietrza działają?

Krótko mówiąc, tak. Aby oczyścić powietrze, urządzenia te wykorzystują filtry i wentylatory, aby usunąć cząsteczki i wprowadzić oczyszczone powietrze z powrotem do pomieszczenia. Mogą poprawić jakość powietrza i pomóc w łatwiejszym oddychaniu. Z tego powodu osobom cierpiącym na alergie lub astmę pomocne mogą być oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA (High Efficiency Particulate Air), ponieważ pomagają one usuwać drobne cząsteczki i typowe alergeny z powietrza, którym oddychają. Ale chociaż oczyszczacze powietrza działają dobrze, jeśli chodzi o to w celu usunięcia cząstek, takich jak kurz, dym i pyłki, ich zdolność do usuwania gazów (np. z produktów czyszczących i farb) jest ograniczona.

Ranking oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacz powietrza Blue Pure 211+ BLUEAIR

Ten oczyszczacz powietrza firmy Blueair najlepiej usuwa z powietrza różne cząsteczki, w tym kurz i dym. Jego trzyczęściowy system filtracji (po jednym dla tkaniny, cząstek i cząstek węgla) zapewnia usuwanie do 99% typowych zanieczyszczeń w powietrzu. Został zaprojektowany na pokrycie do 540 stóp kwadratowych, co jest idealnym rozmiarem do pokoju rodzinnego, sypialni lub dużego biura. Najlepsza część? Ledwo zauważysz, że działa, ponieważ jest tak cichy.

Oczyszczacz powietrza Blue Pure 411 BLUEAIR

Zaprojektowany do pomieszczeń o powierzchni od 100 do 175 stóp kwadratowych, jest to w zasadzie mniejsza, tańsza wersja naszego najlepszego wyboru . Za jedyne 120 USD to świetna wartość w porównaniu z większymi, bardziej wyszukanymi oczyszczaczami powietrza. Oczyszczacz twierdzi, że wychwytuje 99% zanieczyszczeń w powietrzu, podczas gdy filtr usuwa zapachy pozostawione podczas czynności takich jak gotowanie i palenie.

Pure Cool Air Purifier and Tower Fan DYSON

Używając filtra HEPA, ten oczyszczacz powietrza Dyson usuwa do 99,97% zanieczyszczeń, zapachów i toksyn z powietrza, jednocześnie dodając mnóstwo przyjaznych rodzinie dodatków: w przeciwieństwie do innych wentylatorów, nie ma  dostępnych ostrzy, więc jest bezpieczniejszy dla małych dłoni . Dostępny jest również tryb nocny i wyłącznik czasowy w ramach 10 ustawień prędkości. Możesz użyć  aplikacji Dyson  do dostarczania raportów o jakości powietrza w czasie rzeczywistym, które obejmują również temperaturę i wilgotność.

Inteligentny oczyszczacz powietrza Airmega 400 COWAY

Ten nowy model firmy Coway twierdzi, że obejmuje do 1560 stóp kwadratowych , co czyni go świetną opcją, jeśli chcesz oczyścić powietrze w większym pomieszczeniu lub nawet mieszkaniu. Marka twierdzi, że oczyści powietrze dwa razy w ciągu godziny i zmniejszy 99,97% cząstek. Do wyboru jest pięć różnych trybów, w tym tryb uśpienia. Jest dostępny w kolorze czarnym i białym, z których oba mają jasny pierścień LED, który oznacza jakość powietrza.

Oczyszczacz powietrza True HEPA Allergen Remover HONEYWELL

Oczyszczacz powietrza Honeywell jest dostępny w pięciu różnych rozmiarach, przeznaczonych dla pomieszczeń od małych (75 stóp kwadratowych) do bardzo dużych (465 stóp kwadratowych). Ten największy model marki  twierdzi , że oczyszcza powietrze nawet pięć razy na godzinę i usuwa do 99,97% bardzo małych cząstek unoszących się w powietrzu (w tym wirusów). Ponieważ posiada certyfikat HEPA, ten oczyszczacz powietrza jest doskonały dla alergików, ponieważ może usuwać drobne cząsteczki i typowe alergeny z powietrza.

Potężny oczyszczacz powietrza COWAY

Ze średnią oceną 4,4 gwiazdki w ponad 1600 recenzjach , klienci Amazon wyraźnie kochają ten oczyszczacz powietrza. Podobnie jak Coway’s Airmega, ten model ma również diodę LED, która stale wskazuje, jak czyste lub brudne jest powietrze. Został zbudowany, aby oczyszczać powietrze na powierzchni do 361 stóp kwadratowych, a do wyboru są nawet różne prędkości wentylatora, timery i tryby (jak tryb ekologiczny, który twierdzi, że automatycznie oszczędza energię, gdy nie wykrywa zanieczyszczenia powietrza przez 30 minut) ).

Oczyszczacz powietrza Pure Hot + Cool

Ta potrójna maszyna to grzejnik, wentylator i oczyszczacz powietrza w jednym. Posiada te same funkcje oczyszczania powietrza, co model Dyson Pure Cool, ale  zawiera również grzejnik, który zapewni Twojej rodzinie ciepło i ciepło przez całą zimę. Synchronizuje się z Amazon Alexa za pośrednictwem urządzenia Echo, a także może dostarczać raporty o jakości powietrza w czasie rzeczywistym za pośrednictwem  aplikacji Dyson.

Standardowy oczyszczacz powietrza HealthMate B400B1 AUSTIN AIR

Austin Air HealthMate HM400 ma prawdziwy filtr HEPA, podobnie jak inne zalecenia, zapewniający wydajne wychwytywanie zanieczyszczeń pyłowych. Posiada również filtr wychwytujący zanieczyszczenia gazowe, takie jak LZO, co czyni go dobrym wyborem, jeśli się nimi obawiasz.