Ranking osuszaczy domowych

Niestety, kiedy jest wilgotno, ta lepkość nie zawsze pozostaje na zewnątrz. Może wkraść się do Twojego domu i sprawić, że już wilgotne przestrzenie, takie jak łazienka czy pralnia, będą jeszcze bardziej wilgotne. Dla większości idealny jest dom o wilgotności 30-50% (wyższa latem i niższa zimą). Kiedy wilgotność przekracza 50%, przestrzeń może stać się wylęgarnią pleśni, pleśni, roztoczy i innych stworzeń.

W tym miejscu pojawia się osuszacz. W przeciwieństwie do nawilżacza , który dodaje wilgoć do powietrza, osuszacz usuwa nadmiar wody z otoczenia, zapobiegając powstawaniu pleśni, pleśni i innym problemom, które mogą szkodzić Twojemu zdrowiu – lub Twojemu domowi. Większość osuszaczy zasysa wilgotne powietrze przez wlot za pomocą wewnętrznej sprężarki i wentylatora. Powietrze przepływa przez chłodne wężownice, które wyciągają nadmiar wilgoci i skrapla ją w zbiorniku. Suche powietrze jest następnie wtłaczane z powrotem do pomieszczenia.

Jakiego osuszacza potrzebuję?

  • Jeśli wilgotność stanowi problem w całym domu , najlepszym rozwiązaniem może być zintegrowany system dla całego domu.
  • Jeśli problemy z wilgocią są bardziej morskie lub ograniczają się tylko do niektórych pomieszczeń w domu, najlepszym rozwiązaniem jest przenośna jednostka mieszkalna. Mniejsze osuszacze są zwykle tańsze i łatwiejsze w przenoszeniu, ale mogą być mniej wydajne, gdy pracują ze stałą prędkością. Najlepiej jest zachować ostrożność, kupując większe urządzenie niż mniejsze i rzadziej pracując.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar osuszacza?

Wielkość pomieszczenia i wilgotność zadecydują o tym, jak duży lub mały powinien być Twój osuszacz. Osuszacze są dobrane na podstawie tego, ile litrów wilgoci mogą usunąć w ciągu dnia: im większa i bardziej wilgotna jest Twoja przestrzeń, tym mocniejsza będzie Twoja jednostka. Na przykład 70-litrowy osuszacz może pokryć bardzo wilgotne 700 stóp kwadratowych lub lekko wilgotne 1200 stóp kwadratowych. Pamiętaj: jeśli w pomieszczeniu jest chłodniej (powiedzmy w piwnicy), osuszacz usunie mniej wilgoci, ponieważ zimniejsze powietrze zawiera mniej wilgoci niż cieplejsze.

Jakie cechy mają znaczenie przy zakupie osuszacza?

  • Połączenie węża. Jeśli będziesz używać osuszacza o dużej wydajności do szczególnie mokrej pracy, znalezienie osuszacza z przyłączem węża może uchronić Cię przed koniecznością ręcznego opróżniania maszyny. Jeśli nie możesz znaleźć takiego z wężem, poszukaj takiego, które ma pompę, aby wysłać wodę do zlewu lub okna. W przeciwnym razie będziesz musiał fizycznie (i często) zrzucać przechwyconą wodę.
  • Wskaźnik filtra przypomina, kiedy należy wyczyścić filtr powietrza.
  • Automatyczny higrostat wyczuwa wilgoć w powietrzu i wyłącza się automatycznie po osiągnięciu żądanego poziomu.
  • Ustawienie niskiej temperatury i / lub automatyczne odszranianie jest pomocne, jeśli osuszacz będzie umieszczony w chłodnym miejscu, ponieważ zapewnia prawidłowe działanie urządzenia w niższych temperaturach.

Jak mogę się upewnić, że mój osuszacz działa wydajnie?

  1. Upewnij się, że przepływ powietrza nie jest ograniczony. Niektóre jednostki mają otwory wentylacyjne na górze, dzięki czemu można je oprzeć o ścianę. Inne mają otwory wentylacyjne po bokach, co oznacza, że ​​nie należy ich dociskać do ścian lub mebli .
  2. Regularnie czyść filtr powietrza. Osuszacz nie będzie działać tak dobrze, jeśli jest brudny. Upewnij się, że zajmujesz się tym co najmniej raz w tygodniu.
  3. Pamiętaj, aby odłączyć maszynę przed każdym opróżnianiem lub czyszczeniem pojemnika.

Ranking osuszaczy domowych

Osuszacz o wysokiej wilgotności o wydajności 50 pinów

Ten osuszacz okazał się najlepszy, ponieważ ma proste, pomocne funkcje. Cyfrowy odczyt pomaga monitorować aktualną wilgotność, a okrągłe okienko pokazuje, kiedy wiadro wymaga wymiany (można również podłączyć wąż, aby zapewnić ciągłe odprowadzanie wody). Sznurek owija się wokół haczyków z tyłu, co ułatwia przechowywanie, a boczne uchwyty i kółka ułatwiają poruszanie się.

50-pinowy osuszacz Energy Star

Ten wybór umożliwia wprowadzenie optymalnego poziomu wilgotności (między 30-90%), a następnie automatycznie dostosowuje się, aby utrzymać ustawiony poziom. Jest również wyposażony w zmywalny filtr, który można wysunąć z góry, aby ułatwić czyszczenie. Posiada ostrzeżenie o pełnym zbiorniku z automatycznym wyłączaniem do momentu opróżnienia. Jest wyposażony w 24-godzinny zegar oszczędzający energię. Chociaż nazywa się to osuszaczem 50-litrowym, zmiana w wydajności zrównałaby go z mniej więcej 30-litrowym osuszaczem.

PuriCare 50-pinowy przezroczysty osuszacz kubełkowy

Ten wybór od LG ma elegancki wygląd i dobrze przemyślane funkcje. Przezroczyste wiadro pozwala monitorować podnoszenie się wody (z ostrzeżeniem, gdy jest pełna)  i ma osłonę przeciwbryzgową z dużym uchwytem, ​​aby ułatwić zrzucanie. Możesz podłączyć wąż z tyłu, aby zapewnić ciągłe odprowadzanie wody i odpoczywa co 23 godziny, aby zapobiec przegrzaniu.

Osuszacz 45-pinowy z wbudowaną pompą GE

Jeśli opróżnianie za pomocą węża nie wchodzi w grę,  ten model firmy GE ma wbudowaną pompę, dzięki czemu można spuścić wodę przez okno lub do podwyższonego zlewu. Ponieważ może usuwać wilgoć z przestrzeni o powierzchni do 1500 stóp kwadratowych, ten trwały pick jest idealny do użytku w piwnicach lub w małych domach wymagających bardziej powszechnego osuszania. Jeśli zdecydujesz się nie używać węża, ma on alarm o pełnym zbiorniku, a jeśli nie możesz go opróżnić na czas, wyłączy się automatycznie, aby uniknąć przepełnienia.

PuriCare 50-pintowa pompa i osuszacz Wi-Fi LG

Ten pick ma 12-godzinny timer i steruje osuszaniem, aby utrzymać zadany poziom wilgotności w pomieszczeniu. Podłącz wąż do ciągłego opróżniania za pomocą wbudowanej pompy spustowej. Jeśli zdecydujesz się użyć łyżki, otrzymasz alert, gdy wiadro będzie prawie pełne, a automatyczne wyłączanie zapobiegnie przepełnieniu. Ma wyraźne wyświetlacze i zmywalny filtr, a także cztery kółka ułatwiające przenoszenie. Łączność Wi-Fi umożliwia włączanie i wyłączanie osuszacza za pośrednictwem aplikacji LG SmartThinQ, gdy nie ma Cię w domu , monitorowanie pojemności łyżki i otrzymywanie innych powiadomień. Chociaż nazywa się to osuszaczem o pojemności 50 litrów, zmiana w standardach testowania byłaby z grubsza równa 30-litrowemu osuszaczowi testowanemu obecnie.