Ranking przenośnych klimatyzatorów

Jeśli nie masz centralnego powietrza i potrzebujesz jak najszybciej schłodzić pomieszczenie, pierwsze pytanie, na które musisz odpowiedzieć, dotyczy tego, czy chcesz kupić przenośną jednostkę klimatyzacyjną, czy klimatyzator okienny . Przenośny klimatyzator to najlepsza droga, jeśli nie możesz zainstalować klimatyzatora okiennego w swojej przestrzeni ze względu na ograniczenia projektowe lub konstrukcyjne. Jest to również lepszy wybór, jeśli chcesz mieć mobilny klimatyzator, który można przenosić z pokoju do pokoju lub przechowywać na koniec sezonu. Eksperci zestawili najlepsze przenośne klimatyzatory na rynku w oparciu o kategoryczną wiedzę marek, którym ufamy, kochamy i których używamy. Są wydajne w chłodzeniu i ograniczaniu wysokiej wilgotności oraz łatwe w użyciu i montażu. Oto najlepsze przenośne klimatyzatory, jakie możesz kupić:

Ranking przenośnych klimatyzatorów

Decydując się na zakup przenośnego klimatyzatora doczytaj jak dobrze działają, jak są wydajne i czy są łatwe w obsłudze. Tutaj odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące przenośnych klimatyzatorów:

Czy przenośne klimatyzatory są tak dobre, jak jednostki okienne?

Jeśli masz możliwość zamontowania okna, prawdopodobnie odniesiesz większy sukces w chłodzeniu pomieszczenia. Być może uda Ci się znaleźć porównywalne przenośne jednostki AC do tych, które muszą być zamontowane na ścianie lub oknie, ale prawdopodobnie zapłacisz za nie więcej. Podczas gdy przenośne klimatyzatory mają być łatwiejsze do poruszania się (w końcu są na kołach), zwykle są głośniejsze i mogą być większe niż ich odpowiedniki. A ze względu na wąż wydechowy niezbędny do odpowietrzenia nie są tak przenośne, jak można by sobie wyobrazić. Przenośne jednostki AC zajmują miejsce na podłodze, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że masz dodatkowy kwadratowy materiał na jeden. Chcesz umieścić urządzenie z dala od ścian, aby przepływ powietrza nie był ograniczony, ale prawdopodobnie będzie to oznaczać dłuższy wąż i więcej zajmowanego miejsca. Co jest kolejną wadą, ponieważ wymagają demontażu i ponownego montażu rury wydechowej za każdym razem, gdy jest przenoszona w inne miejsce. Aby zapewnić odpowiednią wydajność, należy upewnić się, że wąż wylotowy jest tak prosty, jak to możliwe, ponieważ załamania mogą ograniczyć skuteczność.

Czy przenośne klimatyzatory muszą być wietrzone przez okno?

Tak. Przenośny klimatyzator nie działa bez węża wylotowego. Muszą być wentylowane na zewnątrz, ponieważ wyciągają gorące powietrze, które chcesz wypuścić poza pomieszczenie. Możesz wybrać wentylację przez okno (najczęściej), ścianę, sufit, a nawet teoretycznie drzwi. Ponieważ nie ma przenośnych klimatyzatorów bez węża wylotowego, możesz rozważyć chłodnicę wyparną, jeśli chcesz mieć urządzenie przenośne bez wentylacji na zewnątrz. Wymagają dużej ilości wody do schłodzenia przestrzeni i są idealne w suchym klimacie, gdzie poziom wilgotności jest niski, a powietrze jest gorące.

Ranking przenośnych klimatyzatorów

Przenośny klimatyzator z podwójnym wężem WHYNTER

Ten potężny 140000 BTU AC firmy Whynter to przenośny klimatyzator z podwójnym wężem, dzięki czemu może chłodzić pomieszczenie szybciej niż inne urządzenia przenośne . Działa również jako wentylator (z trzema prędkościami) i osuszacz, który może usunąć do deklarowanych 101 litrów na 24 godziny. 24-godzinny programowalny timer pozwala ustawić harmonogram na cały dzień (czytaj: zaprogramowanie włączenia na 30 minut przed wyjściem z pracy do domu), a także monitorować temperaturę na wyświetlaczu cyfrowym. Wąż wydechowy rozciąga się do pięciu stóp, więc będziesz mieć pewną elastyczność w umieszczaniu go, ale na pewno będziesz chciał zwolnić trochę miejsca.

Przenośny klimatyzator HONEYWELL

Ta niedroga chłodnica powietrza jest idealna do małego biura lub sypialni w suchym klimacie (gdzie wilgotność utrzymuje się poniżej 50%). Dostaniesz m rudy chłodny powiew zimnego powietrza niż intensywne, ale to solidny cenowo opcja dla pokoju, który potrzebuje chłód. Nie trzeba go podłączać do okna, aby działał, więc masz większą swobodę w wyborze miejsca, w którym go umieścić (a waży tylko 12 funtów, co ułatwia poruszanie się). Dołączony pilot to dodatkowy bonus – steruj nim bez konieczności wstawania z łóżka.

Przenośny klimatyzator Cool Connect Smart GALERIA FRIGIDAIRE

Jest drogie, ale ta inteligentna jednostka o mocy 12 000 BTU może schłodzić pomieszczenie do 550 stóp kwadratowych. Łączy się z Wi-Fi, dzięki czemu możesz włączyć klimatyzację, zanim wrócisz do domu z upalnego dnia, i jest kompatybilny z Asystentem Google i Alexą. Możesz także zaprogramować niestandardowe harmonogramy, dzięki czemu możesz zdecydować, w których punktach dnia będzie to wyjątkowo fajne, a nawet zdecydować się na otrzymywanie alertów, gdy musisz zmienić filtr. Konstrukcja 360 stopni pomaga rozprowadzać chłodne powietrze w górę, podczas gdy okrągły odcisk stopy jest nieco mniejszy niż w przypadku innych przenośnych klimatyzatorów.

Klimatyzator przenośny BPACT08WT BLACK + DECKER

Spójrz na to urządzenie o mocy 8000 BTU, które chłodzi Twoją sypialnię bez konieczności spania. Jest cichszy niż inne przenośne klimatyzatory, a przy wadze 53 funtów nie nadwerężysz mięśnia. Ma mniejszy sugerowany obszar chłodzenia, więc najlepiej nadaje się do biura lub małej sypialni . Filtr wysuwa się z tyłu, zapewniając łatwy dostęp do czyszczenia, a dołączony pilot oznacza, że ​​nie będziesz musiał przerywać pracy ani wstawać z łóżka, aby zmienić ustawienia.

Klimatyzator przenośny serii Contempo HONEYWELL

Ta jednostka o mocy 12 000 BTU jest cichsza niż inne , a producent twierdzi, że może utrzymywać się na poziomie zaledwie 52 dBA – prawie tak głośnym, jak cicha rozmowa. Ma wbudowany osuszacz, który usuwa 86 litrów na godzinę i nie będziesz musiał wymieniać wiadra z osuszoną wilgocią, chyba że mieszkasz w miejscu o nadmiernej wilgotności, ponieważ ma wbudowany system parowania, który pomaga zarządzać gromadzoną wilgocią. Pasuje do okien pionowych lub poziomych, a filtry czyści się z płukaniem w zlewie. Wąż o długości czterech stóp można zainstalować w oknach pionowych lub poziomych i ma dołączony pilot.

Przenośny klimatyzator z podwójnym wężem i podgrzewaczem WHYNTER

Prawie identyczne pod względem funkcji jak nasz ogólny wybór, ta jednostka 14000 BTU działa również jako grzejnik, dzięki czemu można jej używać przez cały rok. Producenci twierdzą, że ten przenośny klimatyzator z podwójnym wężem chłodzi do 61 ° F i nagrzewa się do 77 ° F, więc będziesz czuć się komfortowo bez względu na pogodę (i możesz kontrolować temperaturę za pomocą dołączonego pilota). Jeśli musisz go schować przez cały rok, jest wyposażony w torbę do przechowywania. Podobnie jak nasz ogólny wybór, może osuszyć do 101 litrów na 24 godziny, pomagając przynieść ulgę w wilgotne lato.

Przenośny klimatyzator i nagrzewnica ARC-12SDH

Ta wielofunkcyjna nagrzewnica, osuszacz, wentylator i chłodnica będą Ci służyć przez cały rok dzięki wielofunkcyjności. Whynter twierdzi, że jednostka 12 000 BTU może schłodzić do 400 stóp kwadratowych i może osuszyć do 96 litrów w ciągu 24 godzin. Praca z dwoma wężami pomaga schłodzić pomieszczenie szybciej niż przenośne klimatyzatory z jednym wężem, a odczyt z przodu ułatwia monitorowanie temperatury. Możesz zaprogramować okres do 24 godzin.