Tradycyjne mieszanki ziołowe w walce z dolegliwościami

Tradycyjne mieszanki ziołowe w walce z dolegliwościami

Każdy z nas zmaga się z różnymi chorobami i dolegliwościami — w wielu przypadkach nie trzeba od razu zażywać silnych leków czy korzystać z innych metod leczniczych. Wystarczą zioła szwedzkie Marii Treben czy inne propozycje, które zdecydowanie poprawiają samopoczucie i ogólną kondycję zdrowotną.

Jakie zioła warto stosować i dlaczego?

Jesień przywitała nas niską temperaturą i większą niż zwykle ilością zachorowań, dlatego już teraz warto wiedzieć, jakie zioła stosować, aby rozprawić się z dolegliwościami grypy i przeziębienia. Oprócz jakże popularnego imbiru warto rozważyć wprowadzenie do diety rozmarynu i tymianku. Jest to uwarunkowane ich składem, a dokładnie — zawierają olejki eteryczne odpowiadające za wsparcie oczyszczania górnych dróg oddechowych z chorobowych wydzielin, które w nich występują. Regularne przyjmowanie wymienionych ziół ułatwia wykrztuszanie. Trzeba wspomnieć również o cennych taninach, mających właściwości przeciwzapalne na błony śluzowe układu oddechowego. To także rozwiązanie umożliwiające szybsze wyleczenie kataru, powodującego ból i dyskomfort.

Zmagając się z bólem brzucha, warto sięgnąć po miętę i rumianek pospolity. To zioła znane od setek, a może i tysięcy lat, stąd można je znaleźć w każdym domu. Zioła szwedzkie Marii Treben również wykazują cenne działanie w trakcie zaparć, przejedzenia i innych dolegliwości związanych z układem trawiennym. Występujące w mięcie olejki eteryczne odpowiadają za rozluźnienie mięśni gładkich żołądka oraz jelit. Mięta odpowiada także za szybszy proces trawienia i wspiera wydzielanie soków żołądkowych. Olejki eteryczne gwarantują świeży i przyjemne oddech. Dla porównania rumianek odpowiada za stymulację wytwarzania i wydzielania żółci, rozkurcza i pozwala zapobiec nieprzyjemnym wzdęciom, które wielokrotnie są przyczyną bólu brzucha.

Na problemy z układem pokarmowym warto stosować także koper, mniszek lekarski oraz dziurawiec.

Zmagając się z menstruacyjnym dolegliwościami, do diety warto wprowadzić oregano, odpowiadające za rozkurczenie mięśni gładkich.

Zioła szwedzkie Marii Treben sprawdzą się  w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, bólach głowy i migrenach, a także warto je podawać osobom zmagającym się z reumatycznymi schorzeniami.