Ubrania na lato – jakie materiały będą najlepsze na upały?

Ubrania na lato – jakie materiały będą najlepsze na upały?

Upały mogą dać się szczególnie we znaki, kiedy wkładamy na siebie niewłaściwe ubrania. Spocone, klejące się materiały prezentują się bardzo nieestetycznie i wywołują spory dyskomfort. Hurtownia dzianin oferuje doskonałe propozycje, które umilą nie tylko letni sezon, ale przydadzą się także w pozostałych porach roku.

Co warto nosić latem?

Hurtownia dzianin to miejsce, w którym można nabyć materiały odpowiednie do pory roku. Ubrania wkładane latem powinny być lekkie, hipoalergiczne oraz higroskopijne. Takie właściwości muszą spełniać naturalne oraz sztuczne materiału.

Wybierając ubrania, trzeba zwrócić uwagę na właściwy materiał, fason oraz kolor stroju – każdy z tych czynników wpływa na nasze samopoczucie oraz odczuwany komfort. Materiał na lato nie może przyklejać się do skóry. Nie warto wkładać na siebie poliamidu, poliestru, lycry, elastanu i akrylu. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się luźne, przewiewne fasony niż dopasowane modele.

Najlepszym wyborem jest len, bawełna, wełna, wiskoza, modal, cupro.

Bawełna i len na lato

Zacznijmy od bawełny organicznej, która jest nie tylko miękka i przyjemna w dotyku, ale także w pełni naturalna i przewiewna. Co ważne pochłania nawet 25% wilgoci z ciała, a przy tym cały czas prezentuje się atrakcyjnie i wygląda na suchą. Hurtownia dzianin oferuje bawełną merceryzowaną, która zapewnia połysk i jest atrakcyjnie śliska. Bawełna jest znana z trwałości, nie sprawia problemów z prasowaniem, jednak w znaczący sposób wyczerpuje środowisko, a jej produkcja wymaga sporych nakładów pracy.

Len to kolejna propozycja na lato, którą oferuje hurtownia dzianin. Przez długi czas określano go jako materiał szorstki i niemiły w dotyku, jednak aktualnie cieszy się ogromną popularnością, dzięki domieszce innych włókien oraz zaawansowanym procesom produkcji. Len jest naturalny, roślina do wzrostu nie potrzebuje wiele wody oraz chemikaliów, dzięki czemu nie wpływa niekorzystanie na środowisko. Materiał zapewnia doskonałą przepuszczalność powietrza i świetnie usuwa wilgoć z powierzchni skóry, dzięki czemu idealnie nadaje się na lato. Materiał szybko paruje, nie wywołuje alergii i chłodzi. To także naturalna bariera dla promieni UV. Len jest trwały, uniwersalny, ale gniecie się – prasowanie nie należy do łatwych zadań, ale prezentuje się tak uroczo, że można przymknąć oko na jedną wadę.