Właściwości i zastosowanie oleju z nasion wiesiołka

 

Profilaktyka zdrowotna jest niezwykle istotna z punktu widzenia zapobiegania chorobom układu krążenia. Olej z nasion wiesiołka bogaty w tłuszcze wielonienasycone jest świetnym produktem do tego, aby skutecznie walczyć z chorobami serca i przeciwdziałać miażdżycy.

Dietetycy oraz lekarze nie mają wątpliwości, że to właśnie dieta odpowiada w głównym stopniu za stan zdrowia oraz większość chorób przewlekłych. Należą do nich między innymi choroby układu krążenia, które według statystyk dotykają coraz większą część społeczeństwa. W krajach wysoko rozwiniętych jest to już nawet ponad połowa dorosłej populacji. Wprowadzenie do diety naturalnych składników, takich jak olej z nasion wiesiołka oraz dbanie o dietę optymalną dla ludzkiego organizmu jest kluczowe do tego, by zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, a w tym chorobom serca. Naturalne substancje pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie i regenerowanie się organizmu, co jest o wiele skuteczniejsze niż środki doraźne podejmowane w sytuacji, gdy już dojdzie do rozwinięcia się stanu chorobowego. Olej z nasion wiesiołka jest idealnym dodatkiem do diety, który zawiera w sobie kwasy wielonienasycone, których odpowiednia zawartość w diecie jest kluczowa do tego, aby Olej z wiesiołka jest idealnym dodatkiem do diety, który zawiera w sobie kwasy wielonienasycone, których odpowiednia zawartość w diecie jest kluczowa do tego, aby utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Dietetycy zalecają, aby stosunek tłuszczy omega 3 do omega 6 wynosił 1:15, a olej wiesiołka może służyć do tego, aby wyregulować ten bilans.

Olej z nasion wiesiołka – jak stosować?

Olej z wiesiołka jest produktem uniwersalnym. Można go spożywać na zimno lub dodawać do potraw. Świetnie spisze się jako dodatek do sałatek lub dań głównych. Należy jednak pamiętać, że po podgrzaniu traci on swoje właściwości, więc nie nadaje się kompletnie do smażenia, ani żadnej obróbki termicznej. Najlepiej polewać nim gotowe potrawy. Jeśli ktoś nie chce spożywać oleju z nasion wiesiołka w pierwotnej formie, na rynku dostępne są także suplementy diety z jego ekstraktem. Stosowanie doustne w formie suplementów lub jako element diety nie jest jednak jego jedynym zastosowaniem. Dodatek oleju z wiesiołka można często znaleźć w kosmetykach lub przepisach na domową higienę. Świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry, którą intensywnie odżywia oraz pobudza. Dotyczy to skóry twarzy, a także głowy, na której pobudza włosy do wzrostu.