Woda antyoksydacyjna – marketingowy chwyt czy faktyczny wpływ na zdrowie?

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bez niej nasze ciało i umysł nie będą prawidłowo funkcjonować. Ważne jednak, aby miała odpowiedni skład. Coraz popularniejsza jest woda antyoksydacyjna. Nie chodzi jednak o modę dietetyczną, ale właściwości przeciwutleniające.

Dlaczego warto codziennie pić wodę antyoksydacyjną? 

Świadomość dotycząca zagrożeń chorobowych jest coraz większa. Przybywa wiedzy i jako zwykli zjadacze chleba, wiemy więcej na temat nowotworów, a także dolegliwości związanych z ciśnieniem krwi. Robimy więc wszystko, aby przeciwdziałać zawałom i zachorowaniu na raka. Dietetycy i lekarze dawno już odkryli, że jedną z ważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o profilaktykę zdrowotną, jest zapewnianie organizmowi pokarmów i napojów, które są bogate w przeciwutleniacze.

Nie bez powodu więc coraz częściej wykorzystywane są w domach urządzenia takie jak jonizator wody, ponieważ dzięki nim właśnie woda może być nasycona przeciwutleniaczami. Co jednak się w niej kryje, co ma aż tak dobry wpływ na naszą kondycję? Mówimy na przykład o wodzie alkalicznej, która odznacza się wysokim pH. Dzięki temu wykazuje ujemny potencjał oksydacyjno-redukcyjny. Jeżeli więc spotykamy gdzieś opisy jonizatorów, to firmy je produkujące zamieszczają opis informujący, że woda alkaliczna to po prostu woda antyoksydacyjna.

Jonizator wody zamienia ją w silny przeciwutleniacz 

W obliczu najróżniejszych ofert dostępnych w sklepach czasami podchodzimy do nich sceptycznie, co przekłada się na opinie, że mamy po prostu do czynienia z kolejnym produktem, do którego jesteśmy zachęcani przez producentów. Tymczasem, jeżeli ktoś wyposaża się w jonizator wody, to może liczyć na bardzo skuteczne zapobieganie chorobom, w tym także nowotworom.

Jak potwierdzają eksperci, woda alkaliczna skutecznie walczy z komórkami rakowymi. W końcu nowotwory rozwijają się tam, gdzie mają niezbędne do bytowania środowisko kwaśne. Jeżeli jednak zamienić takie środowisko w zasadowe, to wówczas nowotwory po prostu giną.

Woda antyoksydacyjna pomaga przy wrzodach i kamicy nerkowej 

Badania naukowe wykazują także, że woda alkaliczna, a więc antyoksydacyjna, może wykazywać korzystne działanie w sytuacji występowania kamicy pęcherzyka żółciowego lub jeżeli chodzi o profilaktykę kamicy. Poza tym jest zalecana przy wrzodach żołądka i ma dobry wpływ na układ sercowo naczyniowy. Wszystko dzięki swojemu składowi. Woda ta zawiera duże ilości potasu i magnezu. Może więc również korzystnie działać u chorych z kamicą nerkową szczawianową.