Wyprawa do szpitala- o czym przyszła mama powinna pamiętać?

Przyszła mama jest zwykle zaaferowana wieloma rzeczami. Najbardziej zajmuje ją zwykle skompletowanie wyprawki dla malucha, który niebawem ma przyjść na świat. Powinna ona pamiętać jednak również o rzeczach, które będą jej niezbędne w szpitalu podczas porodu. Co przyszła mama powinna zabrać ze sobą?

Niezbędne dokumenty oraz dokumentacja medyczna przyszłej mamy

Jednym z najważniejszych punktów na liście rzeczy, które kobieta ciężarna powinna zabrać do szpitala, są wszelkie dokumenty oraz cała dokumentacja medyczna z okresu ciąży. Należy wziąć ze sobą przede wszystkim dowód osobisty – wydaje się to przedmiot oczywisty, jednak w pośpiechu możemy o nim zapomnieć, co będzie dużym kłopotem przy przyjęciu do szpitala. Równie ważna jest cała dokumentacja medyczna z okresu ciąży. Dlatego właśnie warto zbierać wszelkie wyniki badań w jednym miejscu – teczce bądź segregatorze, aby później, podczas porodu mieć wszystko pod ręką.

Koszula porodowa oraz koszule do karmienia

Podczas porodu bardzo ważna jest przede wszystkim wygoda ciężarnej kobiety. Powinna mieć wtedy na sobie coś obszernego, a jednocześnie wykonanego z „oddychającego” materiału. Podczas porodu kobieta doznaje bowiem bardzo dużego wysiłku, przez co intensywnie się poci. W koszuli ze sztucznego materiału będzie jej z pewnością niewygodnie. Warto pamiętać, że prawdopodobnie to, co będziemy mieć na sobie w trakcie porodu, będzie nadawało się jedynie do wyrzucenia. Oprócz koszuli porodowej do szpitala warto zabrać również przynajmniej dwie koszule nocne – najlepiej takie, które ułatwią świeżo upieczonej mamie karmienie piersią.

Szlafroki – czy przydadzą się przyszłej mamie w szpitalu?

Wiele przyszłych mam nie planuje zabierać do szpitala szlafroka czy ciepłych skarpet. Najczęściej jednak okazuje się, że jest to błędne myślenie. Podczas porodu bowiem ciało kobiety traci dużo energii, co powoduje jego późniejsze wychłodzenie. Wiele świeżo upieczonych mam po porodzie zwyczajnie marznie. Pomocne mogą okazać się w takiej sytuacji grube szlafroki lub ciepłe bluzy. Przyszła mama powinna także zapakować do torby szpitalnej dłuższe skarpety, a jeśli jest wyjątkowym zmarzluchem, można poprosić personel szpitalu na przykład o dodatkowy koc. Pamiętajmy, że warto wybierać szlafroki wykonane z bawełny i nieco dłuższe, aby dostarczały kobiecie więcej ciepła.